Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Коньюктівіт у новонароджених

7-03-2015, 17:12
572
0
Коньюктівіт у новонароджених
Коньюктівіт - це запалення слизової оболонки ока, а саме поверхні самого очного яблука і внутрішньої поверхні століття. Викликаний він, як правило, потрапляння пилу, мікробів або вірусів в очі. А у новонароджених причиною виникнення кон'юнктивіту також може стати непрохідність слізного каналу.
Сам по собі коньюктівіт дуже поширене захворювання. А у дітей зустрічається дуже і дуже часто. Це пов'язано з тим, що діти люблять терти собі очі, або досліджувати їх пальцями. А так як у дитини руки нерідко бувають брудні, то разом з руками в очі подають і бактерії. Тоді ми маємо справу з бактеріальним коньюктивитом.
Крім цього, причинами виникнення кон'юнктивіту у новонароджених, дітей і дорослих можуть бути вірусні простудні захворювання. Такий коньюктівіт називається вірусним.
Буває також і алергічний кон'юнктивіт. Він може бути викликаний домашнім пилом, квітковим пилком, продуктами харчування або, навіть, медикаментами.
Так званий гнійний кон'юнктивіт у новонароджених не є окремим різновидом кон'юнктивіту. А коли вимовляється таке словосполучення, то просто підкреслюється той факт, що коньюктівіт супроводжується виділенням гною.
Відповідно і лікування коньюктівіта у новонароджених залежить від того, яким саме коньюктивитом захворів ваш дитина.

Симптоми кон'юнктивіту у новонароджених


Перебіг хвороби у дорослої людини має багато проявів. У новонародженого важко самостійно діагностувати коньюктивіт, адже дитина не може поскаржитися на своє самопочуття. Однак є достатня кількість симптомів, які підкажуть батькам, що вони мають справу з коньюктивитом у новонародженого.

 • Почервоніння і запалення очного яблука і внутрішньої поверхні століття. Як правило, і зовнішня оболонка століття при коньюктивіті також запалюється і стає червоною.

 • Підвищене сльозовиділення. І, хоча його досить складно помітити у новонародженого, але уважні батьки завжди зможуть визначити, що очей у дитини слезится не від плачу.

 • Світлобоязнь. Її теж неважко розпізнати у новонародженого. Якщо малюкові боляче дивитися на світ, він постійно відвертається і примружує очі, то це може бути проявом кон'юнктивіту.

 • Виділення гною. Злиплі повіки після сну, гнійні виділення протягом дня - все це є приводом негайно звернутися до лікаря.


 • Чим лікувати коньюктівіт у новонародженого?


  Необхідно пам'ятати, що всі види коньюктівіта, крім алергічного, є заразними. Тому, перш за все, дотримуйтесь правил особистої гігієни і гігієни новонародженого.
  Як вже говорилося вище, те, чим ви будете лікувати кон'юнктивіт у новонароджених, має напряму залежати від різновиду кон'юнктивіту. Але потрібно пам'ятати, що всі без винятку заходи з лікування коньюктівіта у новонароджених повинні бути призначені лікарем-офтальмологом. Самолікування в такому ніжному віці може тільки посилити хвороба.
  Лікування вірусного кон'юнктивіту потрібно почати з усунення причини його появи. Тобто якщо запалення було викликано ГРВІ, то для початку потрібно вилікувати новонародженого від ГРВІ, а лікуванням коньюктівіта займатися паралельно. В іншому випадку він може з'явитися знову.
  Коньюктівіт у новонароджених

  При лікуванні бактеріального кон'юнктивіту у новонароджених не завжди необхідно застосування складних препаратів. Можливо, коньюктівіт пройде сам по собі, або після застосування очних крапель або мазі.
  Алергічний кон'юнктивіт найчастіше проходить сам, після усунення джерела алергії.
  Народні засоби лікування коньюктівіта у новонароджених краще застосовувати тільки після консультації з лікарем-офтальмологом. Для полегшення стану малюка допускається лише промивання очі ватним тампоном, змоченим теплою кип'яченою водою або неміцним чаєм.
  Читайте також
  Кон'юнктивіт у новонароджених
  Кон'юнктивіт у новонароджених
  Коли народжується маленька дитина, його імунітет ще дуже слабенький. Але, на жаль, від усього захистити малюка майже неможливо. Може розвинутися і
  Чим лікувати кон'юнктивіт у дітей?
  Чим лікувати кон'юнктивіт у дітей?
  Кон'юнктивіт, запалення слизової оболонки ока, може мати різну природу: алергічну, вірусну чи бактеріальну. Відповідно і лікування повинно бути
  Кон'юнктивіт у новонародженого: причини, симптоми і лікування
  Кон'юнктивіт у новонародженого: причини, симптоми і лікування
  Що робити якщо з'явився кон'юнктивіт у новонародженого? Кон'юнктивіт у новонародженого вимагає особливого ретельного лікування. Нерідко
  Гноїться очко у новонародженого
  Гноїться очко у новонародженого
  Молоді мами часто лякаються, коли у дітей з'являються жовті липкі виділення біля очей. При цьому самі очі не червоніють, а шкіра навколо ...
  Чому гнояться очі у дитини?
  Чому гнояться очі у дитини?
  Кон'юнктивіт - це хвороба очей, від якої страждають як дорослі, так і малеча. Найбільш часто кон'юнктивітом хворіють діти з ослабленим імунітетом.
  Кон'юнктивіт у дітей
  Кон'юнктивіт у дітей
  На жаль, багатьом дітям деколи доводиться зустрічатися з таким небезпечним і досить поширеним недугою, як кон'юнктивіт. Це захворювання ...