Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Застуда у немовлят

7-03-2015, 17:12
1006
0
Застуда у немовлят
Людський організм влаштований так, що при контакті з вірусами він також хворіє. І організм немовляти також не є винятком. Однак не можна вважати, що все, що допомагає дорослому, допоможе при застуді у грудної дитини. Швидше навпаки. Тому, перш ніж приймати якісь рішення і застосовувати лікарські засоби, зв'яжіться зі своїм лікарем і проконсультуйтеся, як лікувати нежить у немовляти.
Симптоми застуди у немовлят такі ж, як і у дорослої людини. Але ситуація ускладнена тим, що грудної малюк не зможе вам сказати, що його щось турбує. І батькам доводиться діяти навмання.
Найвірнішим ознакою застуди у немовляти є закладений ніс і кашель. Ці симптоми характерні, мабуть, тільки для простудних захворювань. Є ще такий ознака, як висока температура. Але це досить сумнівний ознака. Його сумнівність полягає в тому, що не всяка висока температура у немовляти свідчить про застуді. Та і яка температура вважається високим? Більшість сучасних педіатрів стверджують, що температура до 375 °С є нормою для грудного малюка. І це дійсно так. Але потрібно розрізняти, чи є ця температура нормою саме для конкретної дитини. Ось, наприклад, якщо у малюка завжди була температура близько 373 °С, то для нього температура 375 °С в межах норми. А якщо вона ніколи не піднімалася вище 370 °С, то 375 °С вже може свідчити про нежить у немовляти. Також вірною ознакою застуди у немовляти є втрата апетиту, зниження активності, загальна слабкість, млявість.
Всі перераховані ознаки можуть вказувати не на застуду, а на прорізуються зуби. Але будьте уважні. Так, ці симптоми можуть бути викликані прорізуванням зубів у малюка, але це не означає, що у дитини нежить тому, що лізуть зуби. Це означає, що зуби викликали ослаблення захисних сил організму, і у дитини з'явився нежить.
Слід також пам'ятати, що застуда частіше буває у грудних дітей на штучному вигодовуванні, а у малюків на природному - набагато рідше. Пов'язано це з імунітетом, який отримує дитина разом з маминим молочком. Тому найкращою профілактикою застуди у немовлят є природне вигодовування. Разом з цим варто обмежувати дитину від спілкування з хворими людьми, уникати багатолюдних місць.
Перш ніж переступити до лікування застуди у немовлят, потрібно максимально полегшити стан хворого дитини без медикаментозного втручання. Всупереч думці багатьох бабусь, при лікування застуди у грудних дітей, не потрібно включати 2 обігрівача і одягати на дитину якомога більше одягу. Швидше навпаки. Температуру в кімнаті краще знизити до 20-22 °С, частіше провітрювати і зволожувати повітря в приміщенні.
Застуда у немовлят
Пам'ятайте, що у малюків теплообмін ще не налагоджено, в. зігріваючи його, ви робите тільки гірше.
Таким нюансом в лікуванні застуди у немовлят є застосування жарознижуючих засобів. Якщо температура нижче, ніж 380 - 385 °С, то таку температуру збивати нічим не рекомендується. Досить забезпечити прохолодне і вологе повітря в приміщенні, рясне пиття (якщо воно дитині необхідно) і малюк буде сам втрачати тепло. Якщо температура піднялася вище 39 °С, то в такому випадку малюку необхідно буде допомогти, і збити температуру.
Ніколи не приймайте рішення про застосування будь-яких лікарських препаратів самостійно. Навіть якщо на упаковці з жарознижувальну сиропом написано «Для дітей», то це не значить, що його можна застосовувати при застуді у немовляти.
Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем щодо застосування того чи іншого препарату для лікування застуди у дитини грудного віку, а також побічними ефектами і протипоказаннями.
Читайте також
Як збити температуру дитині 11 років?
Як збити температуру дитині 11 років?
В 11 років діти вже входять в перехідний вік і вважаються підлітками. Тому у матусь часто виникають питання з приводу того, чим лікувати підросло те
Температура у немовляти 37
Температура у немовляти 37
Недосконалий процес терморегуляції у новонароджених - причина занепокоєння багатьох молодих матерів. Завжди є крапля сумніви - а чи все в порядку з
У немовляти температура 37
У немовляти температура 37
Будь-яке підвищення температури у дитини викликає паніку у батьків. А якщо температура 37 - що це значить? Варто її збивати? Треба викликати лікаря?
Лікування застуди у дітей
Лікування застуди у дітей
Досить часто батьки досить легковажно ставляться до простудних захворювань у дітей, які вийшли з молодшого дошкільного віку, і не вважають за
Як правильно лікувати нежить у немовляти
Як правильно лікувати нежить у немовляти
Нежить - це запальне захворювання слизової оболонки носа, супутнє ГРЗ, ГРВІ або застуді. У цій ситуації найчастіше застосовується позначення риніт.
Як лікувати нежить у немовляти?
Як лікувати нежить у немовляти?
Нежить - одне з найпоширеніших захворювань, їм страждають як дорослі, так і малеча. Як лікувати нежить у немовляти? І чи можна використовувати ліки?