Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Пронос у грудничка

7-03-2015, 17:12
2613
0
Пронос у грудничка
Перші місяці життя дитини є найбільш тривожними для батьків. У цей період відбуваються множинні зміни в організмі новонародженого і нерідко виникають різні проблеми. Однією з таких проблем є пронос у немовляти. Це явище досить поширене, але викликає серйозні переживання у батьків.
Насамперед, батькам слід знати, що нормальний стілець у немовляти є рідким. Для того щоб зуміти розпізнати серйозну загрозу здоров'ю новонародженого необхідно знати, як виглядає пронос у грудничка і які фактори його викликають.
Новонароджений може спорожняти свій кишечник після кожного годування. Для того щоб визначити наявність проносу у немовляти необхідно звернути увагу на його консистенцію. Жовтуватий, схожий на рідкий сирок стілець є нормальним. Симптомами проносу у немовляти є:

 • частий, рідкий і нестримний стілець;

 • водянистий стілець;

 • наявність слизу в калі;

 • зелений стілець;

 • наявність кров'янистих прожилок у стільці.


 • У більшості випадків пронос у грудничка свідчить про порушення в травній системі або інфікування слизової оболонки кишечника. Найбільша небезпека, яку представляє пронос у немовляти - це зневоднення організму. Проблема значно ускладнюється, якщо у немовляти пронос і блювота. В цьому випадку організм втрачає рідину набагато швидше.
  Однією з основних причин проносу у немовлят є вживання годуючою матір'ю ряду небажаних продуктів. Зміна молочних сумішей, також, може привести до цієї неприємності. У дітей в більш дорослому віці, вживають різний прикорм, організм, таким чином, в основному, реагує на нові свіжі фрукти і овочі.

  Що робити при проносі у немовляти?


  В залежності від того, як виглядає кал малюка і як дитина поводиться, слід приймати рішення.

 • Якщо у дитини пронос, але він веде себе нормально і не проявляє ознак занепокоєння, то не варто бити тривогу. Дитині слід давати більше рідини і спостерігати за його поведінкою. У багатьох випадках пронос у грудничка проходить сам по собі.

 • Якщо у немовляти пронос з кров'ю, слід звернутися до лікаря. Це явище може бути спричинено серйозними кишковими захворюваннями. Тільки лікар зможе визначити справжню причину проблеми і призначити курс лікування.

 • Якщо у немовляти зелений пронос зі слизом, то причиною цього є інфекція гастроентерит. У цьому випадку кал новонародженого може мати неприємний запах, а на шкірі дитини можливі червоні висипання.
  Пронос у грудничка
  Цей випадок, подібно попередньому, вимагає медичного втручання і прийому медикаментів.

 • Якщо у немовляти пронос і температура, це може означати наявність інфекції в організмі або застуду. У цьому випадку батькам варто кілька днів почекати. Це явище нерідко спостерігається, коли у дитини починають прорізуватися зуби і проходить саме по собі. Але якщо ці неприємні симптоми спостерігаються більше 5 днів, батькам слід викликати лікаря додому.

 • Якщо у немовляти пронос після прийому антибіотиків, то про це слід повідомити лікаря і припинити прийом цих препаратів.


 • У разі якщо у немовляти пронос, блювання і температура, необхідно невідкладно звернутися до лікаря. Ці симптоми свідчать про серйозні порушення в дитячому організмі. У цьому випадку відповісти на всі запитання батьків і підказати, ніж лікувати понос у грудничка може тільки фахівець.
  Читайте також
  Слиз в калі у немовляти
  Слиз в калі у немовляти
  У багатьох молодих матусь відхилення від норми стільця в дитини викликає занепокоєння, але в більшості випадків ці побоювання марні. У нашій статті
  Пронос у немовляти – що робити?
  Пронос у немовляти – що робити?
  Багато мам часто переживають з приводу стільця у малюка. Буває, що він змінюється кожен день - його консистенція, колір, частота випорожнень тощо, Що
  Стілець зі слизом у немовляти
  Стілець зі слизом у немовляти
  Яким повинен бути стілець у немовляти? Може бути присутнім в ньому слиз? В яких випадках вона є варіантом норми, а коли необхідно звертатися до
  Водянистий стілець у немовляти
  Водянистий стілець у немовляти
  Водянистий стілець у дитини грудного віку не є нормою. Швидше за все, це пов'язано з проблемами в і без того незрілому травному апараті. Завдання
  У новонародженого зелений стілець
  У новонародженого зелений стілець
  Перший кал у малюка відходить вже через 8-10 годин після його народження і називається «меконій». Меконій являє собою слизову пробку, яка містить
  Блювання і пронос у дитини
  Блювання і пронос у дитини
  Частою причиною хвилювань для батьків є їхні діти. Страхи і радості, різні проблеми і хвороби, все це батьківські турботи. Найчастіше дитячі хвороби