Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Коліки у немовлят

7-03-2015, 17:13
1495
0
Коліки у немовлят
Згідно зі статистикою коліки бувають у 80% немовлят. Протягом перших трьох місяців життя, у новонароджених ще тільки формуються ферменти травної системи, а стінки кишечника ще не достатньо ритмічно скорочуються, що призводить до утруднення проходження їжі і колік. Тому коліки у немовлят прийнято вважати не хворобою, а фізіологічним явищем. За спостереженням педіатрів і досвідчених мам, ймовірність появи колік збільшують наступні фактори:

 • перехід на годівля штучними сумішами;

 • заміна однієї молочної суміші на іншу;

 • неправильне положення дитини під час годування груддю;

 • неправильне харчування матері-годувальниці.


 • Розпізнати коліки у немовлят нескладно. Малюк бурхливо реагує на неприємні відчуття в своєму животі. Основними симптомами кольок є: гучний тривалий плач, спроби малюка притиснути ніжки до живота, сильне занепокоєння. Тим не менш, діти по-різному реагують на кольки - одні можуть нестримно плакати, інші - довго не засипати, у третіх це явище проходить практично безболісно. Щоб не сплутати коліки у немовлят з іншою проблемою, слід поспостерігати за малюком. Якщо він розмахує ручками і крутить головою, то проблема у верхній частині тулуба. Якщо малюк сучит ніжками - проблема в шлунку.

  Лікування колік у немовлят


  Лікуванням кольок у немовлят батьки можуть займатися самостійно. Існує ряд способів, що дозволяють зменшити больові відчуття у малюка.

 • Перед кожним годуванням малюка слід викладати на животик на рівну тверду поверхню. Ця процедура благотворно впливає на всю систему травлення малюка.

 • Якщо кишкові коліки спостерігаються у немовлят, які харчуються молочною сумішшю, то, можливо, суміш слід замінити. Нерідко саме суміші викликають розлад в травній системі дитини.

 • Під час нападу кольок малюка слід покласти на спину і притиснути долоню до його живота. Тиск зменшує больові відчуття у дитини.

 • Щільну байкову пелюшку слід добре нагріти праскою і обв'язати нею живіт малюка. Ця процедура є дуже ефективною під час нападу кольок у немовлят. Ще один спосіб - гарячу пелюшку покласти на живіт матері, а зверху покласти малюка животом вниз. Пелюшка не повинна бути гострий, інакше можна нашкодити дитині.

 • Дати дитині води. Дітям, які перебувають на грудному вигодовуванні не рекомендується давати воду та інші продукти до шести місяців. Але у випадку серйозних кольок вода здатна полегшити муки дитини. Дітям, які перебувають на штучному вигодовуванні вода необхідна.

 • Дати дитині спеціальний чай з фенхелем. Ці чаї можна давати дітям, починаючи з 1 місяця, але не постійно. При їх регулярному прийомі потрібно робити перерву на кілька днів.


 • Якщо жоден з перерахованих вище методів не допомагає, слід звернутися до лікаря. Лікар призначить дитині препарат, який нейтралізує газоутворення в організмі малюка і зніме біль. Батькам слід пам'ятати, що будь-які лікарські засоби вкрай небажані грудним дітям, тому давати їх слід лише в крайніх випадках.
  Коліки у немовлят

  При грудному вигодовуванні велику роль відіграє харчування матері. Існують продукти, що викликають коліки у немовлят, що жінці слід виключити із свого раціону при грудному вигодовуванні. До цих продуктів належать: свіжі овочі, горіхи, бобові, продукти, що містять кофеїн і коров'яче молоко.
  Багатьох батьків цікавить питання «Коли проходять коліки у немовлят?» . Як правило, ця неприємність триває з віку трьох тижнів до трьох місяців. Після трьох місяців травна система дитини стає більш досконалою, і больові відчуття перестають мучити малюка і турбувати його батьків.
  Читайте також
  Кишкові коліки у новонароджених
  Кишкові коліки у новонароджених
  Кишкові коліки у немовлят - явище не рідкісне і швидше навіть, звичне. Однак від цього легше не стає, адже малюк страждає від болю та йому необхідно
  Кошти від кольок у немовлят
  Кошти від кольок у немовлят
  Кожна мама бажає полегшити муки свого малюка, коли той заходиться в істериці від дикого болю, заподіюваного коліками. Цей етап проходять всі і лише
  Продукти, що викликають коліки у новонароджених
  Продукти, що викликають коліки у новонароджених
  Основна причина занепокоєння і клопоту в перші місяці після народження дитини - проблеми з животиком. Вони не дають спокою ні дитині, ні батькам. У
  Інфакол для новонароджених
  Інфакол для новонароджених
  З кольок у немовлят стикаються багато молоді батьки. Буває, що в перші місяці життя дитина безперервно плаче. Якщо такий плач відрізняється
  Здуття живота у немовлят: як лікувати?
  Здуття живота у немовлят: як лікувати?
  Кишкові коліки у малюків - явище поширене, з цією проблемою рано чи пізно стикаються всі молоді батьки. Здуття живота у немовлят пов'язано з різними
  Ліки від кольок у немовлят
  Ліки від кольок у немовлят
  Коліки у немовлят - неприємне явище, знайоме практично всім молодим батькам. У малюка болить животик, а мама мучиться від неможливості допомогти. Чи