Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Пупкова грижа у новонародженого

7-03-2015, 17:13
1728
0
Пупкова грижа у новонародженого
Пупкова грижа у новонароджених вважається вродженим дефектом області пупкового кільця, через яке може виходити вміст черевної порожнини. Найчастіше пупкова грижа є петлею кишечника, і медицина успішно лікує таке захворювання.
Пупкова грижа зустрічається у 20% немовлят, найбільш часто у недоношених дітей, так як вони важко переносять різні навантаження.

Симптоми пупкової грижі у новонароджених


Пупкове кільце - це вузький отвір, який пропускає судини, якими дитина був з'єднаний з плацентою, перебуваючи в животі своєї матері. Просто кажучи - це пуповина.
Коли малюк народжується, його пуповину перев'язують, і зайва частина відпадає. Потім пупкове кільце закривається і рубцюється. За часом цей процес становить кілька тижнів.
Першим симптомом пупкової грижі є випинання пупкового кільця. Це можна помітити, коли дитина плаче. Також симптомами пупкової грижі у новонародженого може бути підвищене занепокоєння дитини і плач.
Якщо при народженні пупкове кільце має розміри більше звичайних, то випинання пупкового кільця відразу стає помітним навіть недосвідченим батькам при плачі дитини, крику і газах. В цей момент може відбутися вихід частини петлі кишечника, що буде заважати зарубцовываться пупочному кільцю. Це і називається пупковою грижею.

Причини виникнення пупкової грижі у новонароджених


Пупкова грижа може з'явитися з різних причин. Це може бути як спадковим захворюванням, так і набутим. Наприклад, пупкова грижа може з'явитися у дитини як наслідок захворювання одного з батьків і може виникнути ще в утробі матері.
На виникнення пупкової грижі у новонароджених можуть вплинути екологія, вплив хімічних препаратів, інфекційні захворювання мами.
Ці фактори можуть негативно вплинути на розвиток плода, наприклад, загальмувати розвиток сполучної тканини. У такому випадку може відбутися неправильне формування структури пупкового кільця, і в результаті з'явиться пупкова грижа.
Пупкова грижа у новонароджених може виникати в результаті захворювань, які знижують тонус м'язів, наприклад рахіт. Також причинами виникнення пупкових гриж у новонароджених бувають часті коліки, запори і надлишкове скупчення газів у кишечнику.

Лікування пупкової грижі у новонароджених


Лікування пупкової грижі у немовлят зазвичай не вимагає хірургічного втручання. До 3-5 років вона зазвичай проходить сама, якщо дитині вчасно почати робити масаж, вправи для зміцнення м'язів живота та спеціальні процедури.
Масаж живота може робити не тільки лікар або масажист, а й один з батьків, освоївши нескладну техніку.

Як робити масаж при пупкової грижі у новонародженого?


Покладіть малюка на спину, і почніть акуратно масажувати пупкове кільце легкими круговими рухами спочатку за годинниковою стрілкою, а потім навпаки. Масаж необхідно робити теплими руками, і масажувати тільки пупкове кільце, а не весь животик, щоб не порушити травлення дитини.
Пупкова грижа у новонародженого

Коли дитина зможе самостійно тримати голову, його можна покласти на животик, головне, щоб поверхня була твердою і гладкою. Дайте йому трохи полежати в такій позі. Це нехитра вправа спрямована на зміцнення м'язів черевної порожнини.
Щоб вправити грижу, лікарі використовують пластир, яким стягується невелика складка на пупочном кільці, щоб виключити можливість защемлення внутрішніх органів. Пластир накладається приблизно на 10 днів, по закінченню яких, лікар проводить огляд дитини і вирішує, чи є необхідність повторно накладати пластир.
Бажаємо міцного здоров'я вам і вашому малюкові!
Читайте також
Пупкова грижа у немовляти
Пупкова грижа у немовляти
Захворюваність пупковою грижею з кожним роком збільшується. За останніми даними вона зустрічається у 25% новонароджених. Надзвичайно важливо
У новонародженого стирчить пупок
У новонародженого стирчить пупок
Після того, як у дитини відпадає пуповинка і пупкова ранка заживає, деякі батьки з подивом виявляють, що пупок так і продовжує стирчати назовні,
Пупкова грижа у новонароджених
Пупкова грижа у новонароджених
Пупкова грижа у новонароджених зустрічається досить часто і вважається вродженим дефектом (проявляється у 20% дітей). В основному з пупковою грижею
Грижа пупкова у дітей. Лікування пупкової грижі
Грижа пупкова у дітей. Лікування пупкової грижі
Це випинання (виходження кишкових петель, частини сальника під шкіру), яке може бути різних розмірів, в області пупка. У дітей у віці до року
Пупкова грижа у дітей
Пупкова грижа у дітей
Така проблема часто зустрічається у дітей грудного віку. Виникає вона внаслідок дефекту передньої черевної стінки і слабкості пупкового кільця.
Грижа у новонароджених
Грижа у новонароджених
У маленьких дітей нерідко виникає грижа. Явище це поширене, розвивається зазвичай на першому році життя. Приводів для паніки немає, однак і проявляти