Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Молочниця у новонароджених

7-03-2015, 17:13
1627
0
Молочниця у новонароджених
Захворювання молочницею піддані і дорослі, і діти. За статистикою, від цієї недуги хоча б раз у житті страждала кожна друга жінка.
Збудники хвороби - гриби роду Кандида, оточують нас повсюдно. Бактерії молочниці існують на слизових оболонках і шкірі людини, і тривалий час можуть не викликати ніяких занепокоєнь. Але як тільки здоров'я людини слабшає, або він потрапляє в несприятливі екологічні умови, бактерії починають активно розмножуватися. Розмноження грибка призводить до запальних процесів і неприємних відчуттів.
На жаль, молочниця часто зустрічається і у дітей. І найчастіше цей грибок вражає слизову оболонку рота дитини. По-науковому, молочницю у новонароджених і дітей до року називають кандидозом. Це захворювання свідчить про порушення в імунній системі дитини, тому вимагає термінового лікування.
Способи зараження молочницею
Заразитися молочницею новонародженій дитині дуже просто - у нього ще не виробився імунітет до багатьох хвороб. Існує безліч способів потрапляння грибка в організм малюка. Найпоширенішим вважається передача бактерій від зараженої мами.
Більше 75% випадків зараження дітей відбувається під час проходження родових шляхів. Якщо мати страждає від молочниці, то висока ймовірність передачі грибка дитині і при кесаревому розтині. Молочниця може вражати пуповину у грудних дітей, слизові оболонки і шкіру. Також молочниця у новонароджених може з'явитися з-за неправильного догляду в пологовому будинку і при недотриманні правил гігієни.
Фактори, що сприяють розвитку хвороби:

 • молочниця може виникнути у дітей після прийому антибіотиків;

 • розвитку хвороби сприяють порушення в системі травлення;

 • у дитини спостерігається зниження імунітету.


 • Симптоми молочниці у дітей


  Симптоми молочниці у дітей залежать від тяжкості захворювання. Найчастіше молочниця з'являється в роті у дітей. Першим симптомом є поява білого нальоту на язиці. Білий наліт легко знімається за допомогою спеціального шпателя або зубної щітки.
  На наступному етапі наліт з'являється на яснах, щоках і губах. Нерідко це все супроводжується кровотечею, тріщинами і корочками. Якщо вчасно не розпочати лікування, то наліт перетворюється в щільну білу плівку і може поширитися на глотку. Зняти цю плівку складно, при будь-якій спробі починається кровотеча. На цій стадії хвороби у дитини підвищується температура, пропадає апетит.

  Як лікувати молочницю у дітей?


  При появі будь-яких ознак хвороби, мамі слід показати свого малюка лікаря. Лікар зможе точно визначити ступінь захворювання і призначити курс лікування, враховуючи вік дитини.
  Лікування молочниці у дітей має бути комплексним. Потрібно не тільки позбутися від хвороби, але і попередити можливість подальшого зараження грибком.
  Для лікування молочниці у новонародженого слід використовувати розчин
  Молочниця у новонароджених
  питної соди. Обробку ротової порожнини цим розчином необхідно проводити кожні 3 години.
  Офіційна медицина використовує різні препарати місцевої дії для лікування молочниці у грудних дітей. До складу цих препаратів входять антигрибкові засоби.
  Нерідко зустрічаються випадки розвитку у дітей молочниці статевих органів. Ця форма хвороби зустрічається у дівчаток і називається вульвіт. Викликати вульвіт може купання дитини в брудній воді. Це досить небезпечне захворювання, яке може привести до зрощення статевих губ. Як вилікувати цю форму молочниці у дитини, вам підкаже педіатр або дитячий гінеколог. Мамі ж необхідно уважно стежити, щоб у дитини не було почервоніння статевих органів.
  Здоров'я дітей - це найголовніше для всіх батьків. Увагу до малюка, здорове харчування і регулярні гігієнічні процедури, вбережуть дитину від багатьох хвороб.
  Читайте також
  Молочниця у роті дитини - чим лікувати?
  Молочниця у роті дитини - чим лікувати?
  Молочниця у малюків відома багатьом мамам, особливо часто вона виникає у роті, адже крихітки без кінця тягнуть ручки в рот, а це одна з причин
  Як лікувати молочницю у новонароджених?
  Як лікувати молочницю у новонароджених?
  Молочниця у новонароджених - досить часте явище. Виникає вона в силу ряду факторів, що сприяють розвитку даного захворювання. Як допомогти малюкові і
  Білий мова у немовляти
  Білий мова у немовляти
  Однією з частих причин занепокоєння у молодих мам є поява білого нальоту на язиці у малюка.У більшості випадків причиною є зараження ротової
  Молочниця мовою у немовляти
  Молочниця мовою у немовляти
  Кожна мама може зіткнутися з молочницею мовою у немовляти. Розглянемо причини його появи, способи швидко вилікувати малюка і те, які профілактичні
  Кандід для новонароджених
  Кандід для новонароджених
  Батьки нерідко стикаються з проблемою молочниці у дітей. Спровокувати її поява можуть різні причини, але лікувати грибок потрібно. На допомогу
  Молочниця у роті у дітей
  Молочниця у роті у дітей
  Молочниця - захворювання, викликане грибами, більш відоме як жіноче захворювання. Але коли гриби селяться в роті у дитини, там відбувається таке ж