Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Висипання на шкірі у немовлят

7-03-2015, 17:15
2837
0
Висипання на шкірі у немовлят
Перші тижні життя дитини - це час великих хвилювань його батьків, особливо якщо дитина перший в сім'ї. Батьки ще толком не знають, як малюк повинен себе вести, скільки спати і скільки є, але найбільше новоспечені мама і тато переживають за самопочуття дитини. Всі батьки мріють, щоб їх дитина була здоровою і якщо протягом перших днів його життя виникають якісь проблеми, то вони викликають серйозні занепокоєння.
Більшість молодих батьків найбільше переживають з приводу стану шкіри новонародженої дитини. Шкіра немовляти протягом декількох тижнів може виглядати не зовсім здоровою - змінюється її колір, з'являються плями і висип. Як правило, до закінчення першого місяця життя всі проблеми з шкірою малюка проходять. В цей період відбувається адаптація дитини до нового середовища життя, а його шкіра реагує на зміни активніше всіх інших органів. Розглянемо найбільш часто зустрічаються проблеми, з якими стикаються батьки.

Висипання на шкірі у новонароджених


Висипання на шкірі з'являються у багатьох немовлят на 2-3 день життя. Медики називають цю проблему еритемою новонароджених. На животі, грудях, спині, руках і сідницях малюка з'являються білі з червоним маленькі вузлики, які нагадують алергію. Причиною цього явища є: зміна температури, реакція травної системи на першу їжу і багато інших. Ця проблема не вимагає медичного втручання та лікування. До закінчення першого місяця всі висипання та почервоніння шкіри у немовлят, як правило, проходять.

Лущення шкіри у новонароджених


Коли лущиться шкіра у новонародженого, відбувається процес адаптації до повітряної середовищі. Дитині, яка до моменту народження плавав у навколоплідних водах, а після пологів зіткнувся з повітряним середовищем, необхідно час, щоб пристосуватися. Лущення шкіри у новонародженого, в основному, з'являється на 4-5 день після пологів. Щоб позбавити малюка від неприємних відчуттів, педіатри рекомендують змащувати його шкіру натуральним маслом. Але навіть якщо не застосовувати до малюка цих процедур, проблема пройде сама собою через 2-3 тижні.
Досить часто батьки спостерігають лущення шкіри голови у новонароджених. Це явище спостерігається в області тім'ячка і, також, не представляє ніякої небезпеки для здоров'я малюка. Позбутися від лусочок можна за допомогою регулярного купання немовляти. Під час купання не слід зловживати використання миючих засобів - вони можуть пересушити ніжну дитячу шкіру і викликати роздратування.

Суха шкіра у новонародженого


Суха шкіра у дитини - ця реакція його організму на температурні зміни. Це явище також носить тимчасовий характер. Суха шкіра у малюка проходить разом з її лущенням. Використовувати дитячу косметику для зволоження шкіри у немовлят слід в рідкісних випадках, оскільки будь-який косметичний засіб може викликати роздратування або алергічну реакцію.

Мармурова шкіра немовляти


Мармуровість шкіри у немовлят - це поява різних за розміром плям на шкірі. Це пов'язано з внутрішнім переохолодженням - таким чином, судини змінюють колір шкіри новонародженого і дають батькам знати, що дитині холодно. Мармурова шкіра у новонароджених швидко проходить, коли вони зігріваються.

Догляд за шкірою новонародженого


Висипання на шкірі у немовлят

Як говорилося раніше, шкіра новонародженого є дуже ніжною і вимагає м'якого догляду. Основне правило, яке необхідно виконувати батькам - це утримувати шкіру малюка в чистоті та сухості. Це дозволяє уникнути таких проблем як попрілості та пітниці і висипання. Якщо шкіра у дитини сильно пересихає можна періодично змащувати її натуральним маслом.
Догляд за шкірою новонароджених полягає в їх частому купанні. У воді малюки почувають себе комфортно і спокійно. Для купання можна використовувати відвари трав ромашки, календули, м'яти або липи. Мити малюка слід тільки м'якими дитячими шампунями або милом.
Читайте також
У новонародженого лущиться шкіра
У новонародженого лущиться шкіра
Коду новонародженої дитини в перші місяці після появи на світ ще тільки пристосовується до навколишніх умов. І нерідко батьки можуть помітити лущення
Подразнення на попі у дитини
Подразнення на попі у дитини
Подразнення на попі у дитини може з'явитися з різних причин. Тому визначити, чому воно виникло, часом буває дуже складно. Найпоширенішою ...
У новонародженого прищики на обличчі
У новонародженого прищики на обличчі
Прийнято думати, що прищі на обличчі доля виключно підлітків або, наприклад, дорослих людей, які страждають гормональним дисбалансом. Однак, для
Висипання на обличчі у новонародженого
Висипання на обличчі у новонародженого
Кожна мама хоче, щоб її дитина була здоровою. І, звичайно, вона уважно придивляється до будь-яких змін, що відбуваються з малюком...
Як доглядати за сухою шкірою дитини
Як доглядати за сухою шкірою дитини
Ігри, прогулянки, купання, масаж - не тільки частина необхідних і приємних щоденних турбот по догляду за дитиною, але і хороша можливість для мами
Косметика для крохи
Косметика для крохи
Головне правило догляду за дитячою шкірою звучить так : косметики потрібно небагато, але найкращої якості! Коли ти доглядаєш за собою, то