Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Недоношена дитина - 7 місяців

30-01-2016, 13:48
2579
0
Недоношена дитина - 7 місяців
У сучасному світі малюки, народжені в строк 29 тижнів, успішно ростуть і розвиваються. Хоча, справедливості заради, потрібно відзначити, що без особливого медичного догляду це було б практично неможливо. Дуже багатьох молодих батьків недоношена дитина в 7 місяців лякає своєю маленькою вагою, проте це не найбільша проблема. Найбільшу труднощі представляє те, що в дитини не до кінця сформовані рефлекси і внутрішні органи, що робить догляд за ним кваліфікованими лікарями особливо цінним.
Народження малюка в 29 тижнів
Недоношена дитина в 7 місяців з'являється на світ з вагою від одного до півтора кілограм. Як правило, у таких дітей ще не до кінця розвинені органи дихання і їм потрібно вентилювання легенів або постійна подача повітря, збагаченого киснем.
Ці карапузи ще не вміють регулювати температуру тіла і утримувати тепло. Для подолання цих труднощів малюків поміщають у спеціальну камеру-інкубатор, де підтримується потрібна температура і створюється вологе повітря.
Крім цього, народження недоношеної дитини в 7 місяців, як правило, майже завжди передбачає харчування через внутрішньовенний катетер. Як тільки малюк починає дихати самостійно, його переводять на харчування материнським молоком через зонд.

Розвиток недоношеної дитини в 7 місяців


Малюки, народжені без патологій, дуже швидко ростуть і набирають вагу. Вже до трьох місяців вони подвоюють свою масу тіла, а до року вага збільшується в 5-6 разів. Зріст дитини теж стрімко змінюється і до кінця першого року життя він зростає на 30-35 див.
Якщо говорити про психомоторике, то недоношена дитина відстає від своїх однолітків. У нього спостерігається низький м'язовий тонус: ніжки знаходяться в позі жаби. Малюки багато сплять, дуже швидко втомлюються і лякаються навіть самих незначних шумів. Однак до двох місяцях ситуація починає змінюватися і розвитку можна помітити істотні зміни: кінцівки стають більш рухливими, діти починають спостерігати за оточуючими, формується хапальний рефлекс.
Наслідки раннього народження
Карапуз, народжений раніше покладеного терміну, стикається з великою кількістю труднощів, ніж малюк, народжений в строк. У недоношеної дитини, народженої в 7 місяців, можуть бути такі наслідки раннього появи на світ:

 • Нерозвинені легені можуть спровокувати зупинку дихання.

 • Раннє народження негативно позначається на серці.
  Недоношена дитина - 7 місяців
  У недоношених карапузів після появи на світ артеріальна протока, через який відбувається струм крові в утробі матері, може залишитися відкритим, що тягне за собою підвищену навантаження на легені і серце. Цей стан вимагає медикаментозного лікування.

 • Великий ризик зараження інфекціями.

 • Проблеми з обміном речовин і знижений гемоглобін.


 • Підводячи підсумок, хочеться сказати, що поява на світ недоношеного малюка – це не привід для відчаю. Ваше тепло і турбота, а також кваліфікована допомога лікарів, допоможуть дитині вирости здоровим і міцним на радість мамі і татові.
  Читайте також
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
  Розвиток недоношеної дитини по місяцях
  Розвиток недоношеної дитини по місяцях
  Народження недоношеної дитини створює для батьків і медперсоналу масу проблем. Так, постійно потрібно стежити за станом дитини: його вагою, ростом,
  Недоношені діти
  Недоношені діти
  Поява недоношеної дитини - великий стрес для батьків, але сьогодні у таких діток є шанс не тільки вижити, але і з часом наздогнати народжених в строк
  Недоношені новонароджені
  Недоношені новонароджені
  Нормальною вважається вагітність, що протікає 38-40 тижнів. Але трапляється, що іноді діти народжуються раніше терміну. Таким малюкам потрібен
  Виходжування недоношених дітей
  Виходжування недоношених дітей
  Діти, народжені раніше терміну, вимагають особливого догляду. В пологових будинках існують спеціальні відділення, де для таких малюків створені всі
  Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
  Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
  Очікування народження дитини - радісна подія в житті жінки, але іноді виникає страх народити раніше покладеного терміну, а «скоріше» не хочеться