Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чому новонароджений крекче і тужиться у сні?

30-01-2016, 13:50
683
0
Чому новонароджений крекче і тужиться у сні?
Поки маленька людина адаптується до нових умов життя, приводів для неспокою у дбайливих батьків знайдеться чимало. Новонароджена дитина то крекче, то сопе, то тужиться і перевертається уві сні, то плаче, то стогне, то випорожнення не того кольору - так, і з такими скаргами матусі звертаються до педіатра. І це тільки початок епопеї дитячих особливостей.
Щоб хоч трохи заспокоїти найбільш хвилюючих мама і тато, і допомогти їм перебороти перші труднощі, ми розповімо про те, чому новонароджений крекче і тужиться уві сні, і як допомогти дитині в цій ситуації.

Новонароджений малюк крекче і тужиться уві сні: можливі причини


Жодна мама не зможе спати спокійно, коли з дитячого ліжечка лунають дивні звуки. А ці звуки бувають найрізноманітнішими: малюки крекчуть, сопуть, стогнуть, «крякають» при цьому рухаються або підтискають ніжки. Очевидно, що таким чином вони намагаються виразити своє невдоволення і попросити про допомогу.
Однак, перш ніж панікувати, викликати швидку допомогу, або бігти в аптеку, батьки повинні мати хоча б загальне уявлення, з чим може бути пов'язана така поведінка. Отже, причин, чому новонароджений крекче і стогне, перевертається, або тужиться уві сні, насправді кілька:

 • Коліки. Приблизно з 3-х тижнів до 3-х місяців (а іноді й до року) найчастіше увечері і вночі немовлят турбують животики. Причина дискомфорту і неспокійного поведінки в цьому випадку – це скупчилися гази, які викликають сильні болі. Як правило, при коліках немовля плаче, видає уві сні різні звуки і підтискає ніжки.

 • Скоринки в носику. Слиз, що утворюється в маленьких носових проходах немовляти при недостатній гігієні, сухому повітрі і високій температурі навколишнього середовища, швидко засихає. В результаті в крихітному носику утворюються кірочки, які перешкоджають проходженню повітря. Звідси і дивні, лякаючі батьків звуки.

 • Запор. У нормі малюк, що знаходиться на грудному вигодовуванні спорожняється не менше двох разів за добу, на штучному вигодовуванні рідше. Якщо дитина не випорожнився з якої-небудь причини вчасно, калові маса починають тиснути на тонкі стінки кишечника, викликаючи при цьому больові відчуття. При запорі новонароджений може кряхтеть і тужиться уві сні.

 • Неврологічні захворювання. Неспокійний сон у дітей старше 2-3 місяців може свідчити про проблеми з нервовою системою, в цьому випадку спростувати або підтвердити припущення може тільки лікар.

 • Інші причини. Відомо, що немовлята дуже чутливі до будь-яких дратівливих чинників: тісний одяг, висока або низька температура повітря, спрага, несвоєчасно поменянный підгузник – все це привід голосно заявити про проблему. Дуже часто, коли діткам жарко вони починають кряхтеть і ворочатися уві сні, коли замерзають - вони гикають, коли приходить пора проводити гігієнічні процедури - можуть плакати. Також не виключена ймовірність, що причина дивних звуків це банальне почуття голоду.


 • Що робити, якщо новонароджений крекче, крутиться і тужиться у сні?


  Щоб малюк спав спокійно, і батьки могли трохи відпочити, потрібно вчасно усувати причини, що сприяють виникненню проблеми, фактори.
  У випадку з коліками і запорами, важливо:

 • годуючій мамі дотримуватися дієти;

 • перед кожним годуванням викладати дитину на животик, а після тримати деякий час у вертикальному положенні;

 • обговорити з лікарем можливість прийому спеціальних препаратів (від кольок і запорів);

 • періодично погладжувати живіт і робити зарядку;

 • правильно прикладати дитину до грудей, або підбирати соску;

 • Чому новонароджений крекче і тужиться у сні?
  стежити за кількістю випорожнень (при цьому колір та консистенція також важливі);

 • в разі необхідності зробити перед сном клізму (якщо дитина не опорожнялся більше двох днів і при цьому веде себе неспокійно).


 • Також необхідно регулярно провітрювати кімнату, прочищати носові ходи, міняти підгузки, одягати дитині тільки якісний одяг з натуральних тканин.
  Якщо немовля плаче, крекче, тужиться при цьому у нього з'явилися пронос, блювання, шкірні висипання або піднялася температура, слід негайно звертатися до лікаря.
  Читайте також
  Чому дитина крекче?
  Чому дитина крекче?
  Молодим мамам і татам властиво переживати через дрібниці. Іноді їх занепокоєння бувають абсолютно безпідставні, що пояснюється браком досвіду в
  Дитина крекче
  Дитина крекче
  Новонароджені малята видають безліч незрозумілих нам звуків, що для молодих недосвідчених батьків часто стає приводом для занепокоєння. Наприклад, що
  Кропова водичка для новонароджених - як приготувати?
  Кропова водичка для новонароджених - як приготувати?
  Кольки відомі абсолютно всім батькам, просто у всіх малюків вони проходять по-різному. Однак як би ні було дискомфортно або боляче дитинці, мамі і
  Скільки має какати новонароджений?
  Скільки має какати новонароджений?
  У молодих батьків завжди виникає маса питань, пов'язаних з доглядом за малюком і його самопочуттям. І один з них стосується стільця дитини і його
  Новонароджена дитина крекче
  Новонароджена дитина крекче
  Новонароджена дитина видає масу звуків. Він плаче, агукает, сопіт, бурчить і крекче. Але іноді постійне кректання викликає занепокоєння батьків. Може
  Чому новонароджений здригається уві сні?
  Чому новонароджений здригається уві сні?
  Молоді батьки завжди прислухаються до найменших звуків, що доноситься з ліжечка немовляти. І іноді можуть помітити, що малюк здригається уві сні.