Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як позбутися від пітниці у новонародженого?

30-01-2016, 14:00
1106
0
Як позбутися від пітниці у новонародженого?
Мабуть, крім кольок, найпоширеніша проблема малышового віку – потничка. Вона може з'явитися в будь-який час року, навіть взимку, якщо малюка занадто кутати і одягати неправильно. Але от літні місяці найбільше сприяють цієї напасті. Давайте подивимося, що робити з потничкой у новонародженого і швидко від неї позбутися.

Як боротися з потничкой у новонароджених?


Перше, що повинна усвідомити мама – дитині потрібен прохолодне повітря. У кімнаті, де дитина проводить більшу частину свого часу, не повинна бути вище 21°С. Це дуже важлива умова, адже при такій температурі навколишнього повітря новонароджений відчуває себе комфортно і в нього набагато менше шансів на висипання. До того ж, прохолодний, не пересушене повітря корисний і для органів дихання.
Не всі мами знають, як позбавитися від пітниці у новонародженого, і яке можна застосовувати засіб для цього. Помилку робить той, хто за допомогою різних кремів і мазей начебто Бепантена і Деситина намагається вилікувати висипання. Такі дії ще більше погіршують ситуацію, адже для лікування пітниці необхідна чиста шкіра, яка дихає, а жирні креми закупорюють і без того погано функціонуючі пори малюка.
Найкращий засіб від пітниці у новонароджених – регулярні повітряні ванни і купання в чистій воді, в яку для лікувального ефекту додають настій календули і чистотілу по черзі. Але не слід зловживати цими травами, крім лікування висипань вони підсушують і ніжну дитячу шкіру.

Чим мазати пітницю у новонароджених?


Отже, ми вже зрозуміли, що всі жирні мазі і креми, нехай навіть лікувальні, не потрібні. Їх використовують лише тоді, коли на місцях висипів з'являються волдырики і потничка стає інфекційної. Тоді доктор призначає необхідну мазь.
Для обробки шкіри, особливо в складочках (найпоширенішому місці локалізації пітниці) застосовують дитячу присипку без запаху, а ще краще звичайний картопляний крохмаль, який вбирає зайву вологу та володіє бактерицидним ефектом.
Як позбутися від пітниці у новонародженого?

Пітницю у новонародженого на обличчі лікують тим же, чим і на тілі. Тільки тут при сильному ураженні можна постійно змочувати ділянки шкіри тампонами, просоченими настоєм череди. На відкритих ділянках вона проходить значно швидше, особливо якщо кілька разів на день підкладати під головку чисту суху пелюшку.
Тепер ви знаєте, як прибрати пітницю у новонароджених простими методами. Але не варто забувати, що всі вони будуть безрезультатними, якщо продовжувати кутати дитину занадто теплий одяг і зверху вкривати ще й ковдрою. Натуральні тканини для одягу, й чиста білизна – необхідні атрибути для лікування пітниці.
Читайте також
Як лікувати пітниці у дітей?
Як лікувати пітниці у дітей?
Пітниця нерідко доставляє незручності і малятам і батькам, якщо вчасно не вжити відповідних заходів, то до неї може приєднатися інфекція, і тоді вже
Як лікувати пітниці у новонароджених?
Як лікувати пітниці у новонароджених?
Молоді матусі новонароджених малюків досить часто стикаються з такою проблемою, як пітниця. Ми розповімо вам, як з нею боротися і які заходи
Пітниця на шиї у дитини
Пітниця на шиї у дитини
Однією з неприємностей, з якою можуть зіткнутися молоді батьки, поява потничек на шкірі немовляти, зокрема на шиї. Адже шийка малюка ще вжата в
Як виглядає пітниця у новонародженого?
Як виглядає пітниця у новонародженого?
Багато батьків новонароджених стикалися з проблемою освіти пітниці у крох - свого роду алергії. Однак, пітниці легко сплутати з іншими
Пітниця у новонароджених
Пітниця у новонароджених
Пітниця у новонароджених - це поразка верхніх шарів шкірних покривів, зустрічається, як правило, у тільки що народжених дітей. Пітниця у
Попрілості у новонароджених: чим лікувати?
Попрілості у новонароджених: чим лікувати?
Багато молоді батьки стикаються з такою проблемою, як попрілості у новонароджених. Чи варто з цим боротися або ці неприємності пройдуть самі по собі?