Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Коліки у новонародженого

30-01-2016, 14:01
526
0
Коліки у новонародженого
Таке явище, як кольки в немовлят, - не рідкість. Їх поява пов'язана з тим, що травна, а разом з нею і ферментативна системи малюка недосконалі. З-за цього і спостерігаються процеси посиленого бродіння і газоутворення, які в свою чергу викликають появу кольок у дитини.
Коли з'являються перші коліки?
Практично усі батьки, особливо ті, у яких перша дитина, просто не знають, коли у новонароджених з'являються кольки і чому вони бувають. У 80% усіх немовлят коліки починають з'являтися протягом перших 3 місяців життя. Однак у більшості випадків вони спостерігаються вже до кінця першого місяця життя малюка.
Як визначити, що у малюка саме коліки?
Інколи, для молодих мам визначення причини примхливості, занепокоєння і плаксивості дитини є складним завданням. Тому, щоб установити, що цей стан викликано коліками, кожна мама повинна знати, як вони проявляються у новонароджених.
Як правило, малюк постійно крекче, веде себе неспокійно, плаче. При цьому, дані явища спостерігаються практично відразу після годування малюка. З-за того, що ссання стимулює процес скорочення кишечника, а той в свою чергу і так спазмирован, кольки можуть спостерігатися і в процесі прийому їжі малюком. До того ж, в результаті того, що дитина починає нервово смоктати, він захоплює багато повітря, відходження якого після годування супроводжується зригуванням, а в окремих випадках і блювотою.
Як допомогти дитині?
Мама, бачачи муки і страждання дитини, визначається тільки одним питанням: як полегшити стан новонародженого і зробити так, щоб коліки у нього зникли.
Багато педіатри сходяться на думці, що грудне вигодовування є найкращим і корисним для дитини. Тому мама повинна намагатися зробити так, щоб продовжити період лактації і годувати малюка як можна довше. Справа в тому, що у складі грудного молока містяться всі необхідні дитині мікроелементи, жири, які легко засвоюються і зменшують ймовірність розвитку кольок.
При цьому лікарі радять витримувати інтервал між годуваннями не менше 2 годин. Більш часте прикладання до грудей буде приводити до того, що молоко не буде встигати перетравлюватися, і в результаті застоюватися, піддаватися бродінню. Продукти, що виділяються в результаті даного процесу, будуть тільки сприяти срыгиваниям і виникнення болю в животі.
Після кожного прийому малюком їжі, потримайте його 10 хвилин у вертикальному положенні, щоб весь потрапивши в травний тракт повітря, вийшов. Потім постараєтеся покласти малюка на бік, підклавши під спинку згорнутий рушник або пелюшку. Це необхідно для того, щоб виділене молоко раптом не потрапило в дихальні шляхи.
Також, після кожного годування намагайтеся хоча б на пару хвилин викладати немовля на животик. Це посприяє кращому відходженню не тільки газів, але і стільця.
У разі, якщо малюк знаходиться на штучному вигодовуванні, то мама повинна правильно підібрати не тільки суміш, але і пляшечку для годування. Сьогодні існує безліч варіантів подібних пристосувань,
Коліки у новонародженого
які разом з спеціальними клапанами попереджають заковтування повітря при прийомі їжі, що знижує частоту виникнення кольок у малюків.
В якому віці у малюків зникають коліки?
Мами з нетерпінням чекають моменту, коли коліки у новонароджених закінчаться . Як правило, вони повністю зникають лише до 3 місяця життя малюка. На даний період часу мамі необхідно запастися терпінням, і намагатися зробити так, щоб звести частоту їх виникнення до мінімуму. Для цього досить дотримуватися тих правил, які викладено вище.
Читайте також
Коли починаються коліки у немовлят?
Коли починаються коліки у немовлят?
Як багато випробувань випадає на частку тільки що народжених малюків! Відомо, що перші три місяці життя малюка найважчі, адже їх мучать коліки. Не
Продукти, що викликають коліки у новонароджених
Продукти, що викликають коліки у новонароджених
Основна причина занепокоєння і клопоту в перші місяці після народження дитини - проблеми з животиком. Вони не дають спокою ні дитині, ні батькам. У
Фенхель для новонароджених
Фенхель для новонароджених
Практично кожна людина хоча б раз у житті стикався з такими неприємними явищами, як здуття живота і коліки. А для новонароджених діток ця проблема
Як застосовувати Ріабал для новонароджених?
Як застосовувати Ріабал для новонароджених?
Дуже часто малюків у перші місяці їх життя мучать функціональні кишкові коліки. Причому це не повинно викликати у матері особливого занепокоєння,
Здуття живота у немовлят: як лікувати?
Здуття живота у немовлят: як лікувати?
Кишкові коліки у малюків - явище поширене, з цією проблемою рано чи пізно стикаються всі молоді батьки. Здуття живота у немовлят пов'язано з різними
Ліки від кольок у немовлят
Ліки від кольок у немовлят
Коліки у немовлят - неприємне явище, знайоме практично всім молодим батькам. У малюка болить животик, а мама мучиться від неможливості допомогти. Чи