Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Пахова грижа у новонароджених

30-01-2016, 14:05
730
0
Пахова грижа у новонароджених
Пахова грижа – серйозна хвороба, що потребує пильної уваги батьків. Це захворювання, при якому органи черевної порожнини (пасмо кишки, сальники або яєчник) можуть виходити через паховий канал під шкіру в області паху. Найчастіше грижа розвивається у малюків з правого боку. Дуже часто пахова грижа зустрічається у новонароджених дітей.

Ознаки грижі у новонароджених


В паховій області виявляється припухлість, яка може збільшуватися при неспокої і крику малюка. Припухлість може зменшуватися або зникати повністю в стані спокою дитини. Як правило, пахова грижа у новонароджених не має хворобливих симптомів. Больові відчуття можуть з'явиться при виникненні у дитини утиску грижі.

Що робити, якщо у новонародженого з'явилась грижа?


При виявленні припухлості в паховій області варто негайно звернутися до фахівця, щоб не пропустити небезпечне захворювання. Самостійне лікування категорично неприйнятно, тому що в будь-який момент може розвинутися ускладнення – защемлення грижі.
Обмеження пахової грижі
Воно настає у разі здавлювання внутрішніх органів у грижових воротах. Це може спровокувати гостру кишкову непрохідність, перитоніт, некроз тканин або відмирання защемленого органу.
Незважаючи на те, що найчастіше пахова грижа проявляється у новонароджених хлопчиків, також вона зустрічається і серед дівчат. При цьому для дівчаток це захворювання особливо небезпечно, тому що тканина їх яєчників дуже сприйнятлива до найменшого припинення кровопостачання. Навіть незначне обмеження яєчника може мати фатальні наслідки для подальших репродуктивних здібностей дівчинки і обернутися безпліддям.
Несвоєчасне лікування пахової грижі часом призводить до невиправних наслідків, і навіть загибелі дитини.

Лікування пахової грижі у новонароджених


Якщо немає загрози обмеження – фахівці можуть призначити консервативні методи лікування. Найчастіше це носіння бандажа або спеціальної пов'язки до 4-5 років.
Пахова грижа у новонароджених
У разі, якщо по закінченні певного часу бажаного результату не буде, то може бути призначена операція по вправленню грижі.
Хірургічна операція – найбільш поширений метод лікування. Операція робиться під загальним наркозом і триває кілька хвилин. Як правило, вона переноситься дітьми легко.
Оскільки у новонароджених найчастіше спостерігається вроджена пахова грижа, дуже важливо регулярно проходити огляд у дитячих спеціалістів. В першу чергу, слід відвідувати хірурга. Адже якщо своєчасно діагностувати захворювання можна уникнути подальших ускладнень і зберегти здоров'я малюка.
Читайте також
Діафрагмальна грижа у новонароджених
Діафрагмальна грижа у новонароджених
Діафрагмальна грижа - патологія, що розвивається ще в період внутрішньоутробного розвитку і диагностируемая і у плода, і у новонароджених. Суть її в
Пупкова грижа у немовляти
Пупкова грижа у немовляти
Захворюваність пупковою грижею з кожним роком збільшується. За останніми даними вона зустрічається у 25% новонароджених. Надзвичайно важливо
Пахова грижа у дітей
Пахова грижа у дітей
Пахова грижа у дітей, особливо у хлопчиків, в різні періоди життя турбує дуже багатьох батьків. Як розпізнати симптоми прояву пахової грижі і як її
Пупкова грижа у новонароджених
Пупкова грижа у новонароджених
Пупкова грижа у новонароджених зустрічається досить часто і вважається вродженим дефектом (проявляється у 20% дітей). В основному з пупковою грижею
Операція по видаленню грижі у дітей
Операція по видаленню грижі у дітей
Грижа - часто зустрічається патологія у дітей, про яку знають всі лікарі і чули багато хто батьки. Методи діагностики, лікування і операції з
Грижа у новонароджених
Грижа у новонароджених
У маленьких дітей нерідко виникає грижа. Явище це поширене, розвивається зазвичай на першому році життя. Приводів для паніки немає, однак і проявляти