Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Рахіт у дітей - симптоми

30-01-2016, 17:09
1174
0
Рахіт у дітей - симптоми
Таке захворювання як рахіт, являє собою порушення мінерального обміну речовин, що безпосередньо відбивається на кістковому апараті. Спостерігається переважно у маленьких дітей, вік яких становить від 2 місяців до 1 року. Давайте розглянемо порушення детальніше, і розповімо про основні симптоми рахіту у дітей до року.
Як проявляється це захворювання у малюків?
Найчастіше перші ознаки рахіту спостерігаються у дітей ще до року, проте далеко не всі мами знають їх, і тому навіть не припускають, що це саме він.
Так, серед перших симптомів даного порушення можна назвати погіршення сну малюка. Сон стає тривожним, неспокійним, дитина часто здригається уві сні, з'являється плаксивість. При цьому спостерігається пітливість, яка з'являється переважно під час сну або ж годування. Особливістю можна назвати той факт, що сам піт при цьому стає кислим, і подразнює шкіру. Саме тому багато мам помічають, що їх малюк починає терти голову об подушку.
При огляді маленького у лікаря, відмічається розм'якшення кісток черепа. При цьому сам джерельце заростає набагато пізніше, особливо великий. Якщо на даному етапі не помічені і не прийняті відповідні заходи, симптоми починають прогресувати, відзначаються виражені кісткові зміни.
Як правило, період розпалу захворювання припадає на кінець першого півріччя життя малюка. Так, до м'якості країв великого тім'ячка приєднуються розм'якшення та інших кісток черепа - потилицю стає плоским, з-за чого розвивається асиметрія голови.
Також у результаті сильного розростання кісткової тканини, яка не кальцинируется при рахіті, як це відбувається зазвичай в нормі, лобові і тім'яні горби починають значно виступати, в результаті чого череп набуває досить своєрідну форму.
На ребрах відзначаються ущільнення, які в медицині дістали назву «рахітичні чотки», а на зап'ястях формуються «рахітичні браслети». Всі перераховані вище симптоми рахіту спостерігаються у грудних дітей.

Які зовнішні ознаки рахіту у однорічних дітей?


Вже після півроку, коли навантаження на кістковий апарат зростає, відбувається викривлення хребта, груди при тому вдавлюється всередину або навпаки - вибухає. Таз набуває плоску форму і сам стає дуже вузьким. Після того, як малюк починає ходити самостійно, відбувається викривлення ніг, які набувають колесообразную форму. Дане явище призводить до розвитку плоскостопості у малюків.
Необхідно відзначити, що разом із змінами в кістковому апараті, спостерігається також і зниження тонусу м'язів. В результаті має місце гіпотонії передніх черевних м'язів, розвивається таке порушення, як «жаб'ячий» живіт. В суглобах відзначається підвищена рухливість. Усі ці зміни безпосередньо впливають і на процес розвитку моторних навичок, - такі діти пізно починають перевертатися на живіт, сидіти, повзати.
Рахіт у дітей - симптоми

Також серед ознак рахіту у дітей після року, необхідно відзначити запізнювання прорізування зубів. Найчастіше у таких малюків відзначаються порушення в роботі внутрішніх органів: легені, серце, шлунково-кишковий тракт. З-за того, що у маляток при рахіті, як правило, спостерігається зниження захисних сил організму, вони часто хворіють респіраторними захворюваннями. Як правило, дані ознаки рахіту спостерігаються у дітей старше року.
Таким чином, необхідно сказати, що при появі перших ознак рахіту у дітей, їх необхідно показати лікарю, інакше після року захворювання почне прогресувати і призведе до непоправних змін кісткового апарату.
Читайте також
Ознаки рахіту у немовлят
Ознаки рахіту у немовлят
Колись рахітом страждали більше половини дітей, і не останню роль в цьому грала улюблена нашими мамами та бабусями манна каша. Сьогодні підходи до
Рахіт у дітей: ознаки
Рахіт у дітей: ознаки
Ми нерідко чуємо про важливість повноцінного і збалансованого харчування вагітних жінок, від якого напряму залежить здоров'я майбутніх дітей. І таке
Рахіт у дітей до року
Рахіт у дітей до року
Рахіт - це захворювання дітей грудного та раннього віку, що супроводжується порушенням обміну речовин, насамперед фосфорно-кальцієвого, порушенням
Прорізування зубів у дітей
Прорізування зубів у дітей
Прорізування зубів у малюка - це одне з найважливіших подій у житті його батьків. Як правило, батьки очікують виникнення перших зубів у дитини з
Чому у дитини пітніє голова під час сну?
Чому у дитини пітніє голова під час сну?
Досить часто матусі маленьких дітей турбуються з-за того, що у їх дитини пітніє голова. Зазвичай доктора на поставлене питання: - «Чому ...
Може це рахіт?
Може це рахіт?
Часто мами 1-15-місячних крихт скаржаться на такі симптоми у малюків як дратівливість, вздрагивание, капризи, пітливість волосистої частини голови