Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Ознаки аутизму у дітей до 1 року

30-01-2016, 17:26
744
0
Ознаки аутизму у дітей до 1 року
У немовлят таке підступне захворювання, як аутизм, діагностується вкрай рідко. І найчастіше це відбувається тому, що його дуже складно розпізнати. Лікарями, які ще 50 років тому дуже рідко зустрічали його, зараз виявлено ряд симптомів, який вказує на відхилення в розвитку дитини. Ознаки аутизму у дітей до 1 року найчастіше проявляються в небажанні дитини контактувати з людьми, які за ним доглядають.

Ознаки аутизму у дітей до року


Основними критеріями того, що у дитини може бути це захворювання, є не тільки відмова приймати увагу батьків, але і ряд інших симптомів:

 • Дитина не відгукується на своє ім'я. Це один з перших і основних симптомів аутизму у дітей до року, який говорить про те, що дитину необхідно терміново показати педіатра.

 • Малюк не хоче «агукати», розмовляти. У дітей, які хворі аутизмом, цей симптом виявляється дуже добре. Крім небажання вимовляти звуки, а потім слова, при спробі дорослих розговорити його, дитина може відвертатися, ховати обличчя, тікати чи плакати.

 • Відсутнє бажання перебувати з мамою в близькому контакті. Всі знають, як крихти прив'язані до своїм матусям з самого народження. Малюки до року, у яких проявляються ознаки аутизму, не люблять перебувати на руках у батьків. Дуже часто вони не терплять, коли їх обіймають, погладжують, цілують і т. д. Крім цього, діти не тягнуться до мамам і татам, коли ті підходять до них.

 • У карапузів відсутній зоровий контакт з батьками. Медиками доведено, що ще одним з ранніх ознак аутизму у дітей до року є відсутність можливості довгостроково розглядати обличчя мами і дивитися їй в очі. Це не говорить про те, що дитині не цікаво, просто у таких дітей немає цього навику.

 • Діти не відповідають адресно посмішкою на посмішку. Карапузи, які страждають аутизмом, не можуть тривалий час підтримувати контакт з доглядають за ними дорослими. Вони можуть посміхнутися у відповідь, але це буде швидкоплинно. Крім цього, з часом, можна помітити, що діти не посміхаються вибірково, наприклад, тільки мамі і татові, як роблять це звичайні діти, а посміхаються всім, хто заграє і говорить з ними.

 • Ознаки аутизму у дітей до 1 року
  Малюки некоректно реагують на емоції оточуючих. Симптоми аутизму у малюків до року виявляються ще й у тому, що вони неправильно реагують на емоції і на вираз обличчя. Наприклад, при усмішки чи сміху, з боку дорослого, вони можуть заплакати і т. п.


 • Отже, визначити, чи хвора ваша дитина чи ні, мабуть, зможе тільки кваліфікований лікар, а ось запідозрити це захворювання у дитини зможе будь уважний батько. Варто пам'ятати, що при підозрі на аутизм, потрібно терміново звернутися до лікаря, адже це той випадок, коли вчасно розпочате лікування принесе дуже хороший результат.
  Читайте також
  Скільки повинен важити дитина в 7 місяців?
  Скільки повинен важити дитина в 7 місяців?
  Прямий показник здорового і правильного розвитку малюка - вимірювання ваги у діток до року. Далі розглянемо, яким повинен бути вага малюка семи
  Дитина б'є себе по голові
  Дитина б'є себе по голові
  Нерідко дії маленьких дітей не зрозумілі для батьків. Так, спостерігаючи за малюком, який б'є себе по голові або особі, дорослі відчувають подив, а
  Ознаки аутизму у дітей
  Ознаки аутизму у дітей
  Аутизм - розлад нервової системи, що виражається в прагненні самоізоляції і відчуженості. У дітей перших років життя виявити захворювання вкрай
  Дитячий аутизм
  Дитячий аутизм
  Почути діагноз "аутизм" у дитини - важке випробування для родини. Однак приймати такий стан малюка як належне не можна, адже на ранніх стадіях аутизм
  Аутизм у дитини: симптоми і лікування
  Аутизм у дитини: симптоми і лікування
  Аутизмом називають порушення розвитку, що характеризується нездатністю до нормального спілкування і дефіцитом мовних навичок. Ці дефекти
  Чи варто звертатися до поліклініки або краще лікувати дитину вдома?
  Чи варто звертатися до поліклініки або краще лікувати дитину вдома?
  Якщо захворіла дитина, у багатьох батьків виникає цілком обгрунтоване запитання: везти його до лікарні або справлятися з хворобою самостійно?