Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Чому дитина вигинається і плаче під час годування?

Чому дитина вигинається і плаче під час годування?

31-01-2016, 13:11
3480
0
Чому дитина вигинається і плаче під час годування?
По різним психологічним і фізіологічним причин вам малюк може різко вигинатися дугою і плакати під час годування. Це може статися як на ГВ, так і при штучному вигодовуванні. Найчастіше цим способом дитина демонструє свій протест, невдоволення самим процесом або його якістю, або своє погане самопочуття.
Для того щоб зрозуміти, що робити, коли дитина вигинається і плаче під час годування, необхідно з'ясувати причини такої поведінки. Для цього вам доведеться провести багато різних «експериментів» і запастися терпінням, але шляхи вирішення проблеми є.
Можливі причини того, що дитина вигинається і плаче при годуванні:

 • неврологічні проблеми, не пов'язані з самим процесом годування;

 • кишкові або шлункові кольки;

 • незадоволеність кількістю і якістю молока;

 • примхи.


 • Багато мам вважають, що подібна поведінка має місце тільки за умови, безпосередньо, ГВ, і вони дивуються, чому дитина вигинається і плаче під час годування з пляшечки. Але причини можуть бути абсолютно ті ж, і їх не варто недооцінювати. У будь-якому випадку, усунути проблему краще якомога раніше, коли свідомість і звички дитини ще тільки формуються.
  Уважною мамі доведеться розглянути кожну з причин (а можливо і їх сукупність), щоб зрозуміти поведінку дитини. В першу чергу, доведеться виключити саму страшну і небезпечну проблему – неврологічну. Вигинання і плач можуть бути спровоковані проблемами з шиєю і спинкою, підвищеної беспокойностью малюка, набряклими процесами в мозку. Тільки лікар-фахівець зможе точно сказати, чи варто вам переживати. Якщо на плановому огляді малюка у невролога проблем виявлено не було, швидше за все, ви самі зможете впоратися з проблемою.
  Проблеми з кількістю або якістю їжі
  В першу чергу, мамі варто уважно розглянути свою дієту. Вона повинна бути правильною і збалансованою, для того щоб молоко було повноцінною їжею для малюка, не варто переборщувати зі спеціями. Ось чому дитина вигинається і плаче під час годування, він може бути незадоволений смаком і якістю молока, що може спровокувати, у свою чергу, багато інших проблем і захворювань. Спробуйте тимчасово якісь продукти (по одному) виключати або додавати, і стежте за реакцією малюка. Також дитини може не влаштовувати і кількість їжі, тому спробуйте давати йому трохи більше або трохи менше їжі (це актуально і при штучному годуванні), так ви виключите варіанти, що дитина нервує, бо голодний або переїв.
  Кольки
  Якщо ви помічаєте, як дитина плаче і вигинається під час годування, а іноді і довго після нього, то є велика ймовірність того, що його мучать коліки. Більшість дітей проходять через це у віці від 3-х тижнів до 3-6 місяців, і не завжди батьки можуть як-небудь полегшити фізичний дискомфорт малюка.
  Чому дитина вигинається і плаче під час годування?
  Часто кольки дошкуляють дітей і в нічний час, тому годування у цей час бувають особливо важкими. Впоратися з коліками можна безліччю народних методів: ванної, теплою грілкою або пелюшкою, спеціальними сиропами. Насправді, головне для малюка в цей момент – відчувати тепло і підтримку мами. У віці максимум 6 місяців коліки зазвичай проходять і годування повністю налагоджується.
  Примхи
  Мабуть, впоратися з примхами дитини іноді набагато складніше, ніж з фізичною недугою. Тут не існує єдиної схеми поведінки, але головна порада – дати зрозуміти дитині, що ви дбаєте про нього і надаєте йому достатню кількість уваги, слідувати чіткому режиму і розпорядку, вести єдину цілісну лінію виховання. І запастися терпінням.
  Читайте також
  Грудничок вигинає спину
  Грудничок вигинає спину
  Причин, чому малюк вигинає спину, може бути кілька. Тому педіатри рекомендують дорослим не списувати все на емоційний стан дитини, а обов'язково
  Чому дитина вигинається?
  Чому дитина вигинається?
  Батьки новонародженої дитини нерідко відзначають дивні рухи і поведінку дитини. Так, багатьох може змусити хвилюватися той факт, що дитина вигинає
  Дитина прокидається вночі й плаче
  Дитина прокидається вночі й плаче
  Маленькі дітки дуже часто прокидаються по ночах і починають плакати. Причин цьому може бути безліч. Сьогодні ми розглянемо найбільш поширені з них.
  Чому новонароджена дитина гикає?
  Чому новонароджена дитина гикає?
  Довгоочікуваний малюк доставляє своїм щасливим батькам радість та нескінченні турботи. Серед них гикавка деколи стоїть не на останньому місці.
  Чому дитина зригує після годування?
  Чому дитина зригує після годування?
  Вашому малюку всього кілька днів від народження і попереду ще дуже довга дорога сумнівів, безсонних ночей, нових відкриттів. Одне з перших, і не дуже
  Як застосовувати Ріабал для новонароджених?
  Як застосовувати Ріабал для новонароджених?
  Дуже часто малюків у перші місяці їх життя мучать функціональні кишкові коліки. Причому це не повинно викликати у матері особливого занепокоєння,