Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чому дитина крекче?

31-01-2016, 13:15
1931
0
Чому дитина крекче?
З появою в сім'ї новонародженого, на молодих батьків обрушується лавина проблем. Більшість з них цілком вирішувані, а деякі не варті навіть і уваги. Але, не маючи досвіду догляду за немовлям, будь-дивний звук, видаваний малюком, заслуговує пильної уваги.
Зокрема, багато питань виникає, якщо дитина постійно крекче, і мами ніяк не можуть зрозуміти, чи варто бити тривогу або продовжувати спостерігати за немовлям. Постараємося розвіяти туман над цією таємницею і заспокоїти недосвідчених батьків.

Чому новонароджена дитина крекче і тужиться?


З'явившись на світ, дитина відчуває нові, невідомі йому до сьогодні почуття – у нього починає працювати травний тракт, який до цього моменту не потрапляло ніякої їжі, навколоплідні води не в рахунок.
Постійний процес перетравлення маминого молочка закінчується випорожненням. Під час прийому їжі малюк мимоволі захоплює і проковтує певну кількість повітря, який накопичується в кишечнику, викликаючи хворобливі спазми.
Похибка в маминому харчуванні, тобто вживання продуктів, що викликають бродіння, теж призводить до цієї проблеми. Але не завжди на болючі спазми малюк реагує плачем. Буває так, що дитина інтенсивно крекче й уві сні і під час неспання, намагаючись позбавитися від накопичених газів.
З цієї ж причини він тужиться. Незважаючи на те, що малюк багато їсть і у нього накопичується достатня кількість їжі, часто він не може самостійно покакати, адже м'язи, що сприяють дефекації, ще слабкі і не звикли до цієї нової для них функції.
Тому кректання дитини, частіше за все, пов'язано з проблемами травлення. Особливо така поведінка стосується діток, які страждають від закрепів. Як тільки малюк спорожнив кишечник, він перестає неспокійно кряхтеть і у нього знову гарний настрій.
Щоб допомогти дитині пережити цей непростий для неї період,
Чому дитина крекче?
потрібно частіше викладати його на животик, допомагати відригнути зайве повітря після годування і не порушувати меню годуючої мами.

Дитина крекче і вигинається


Кректання дітей ще буває пов'язано з незручним положенням тіла, або якщо малюк ніяк не може заснути. Занепокоєння викликає невідповідна температура і вологість повітря, а саме перегрів, незручний одяг і брудний або мокрий підгузник.
Якщо малюк веселий, у нього немає розлади випорожнень і температури, то таке явище цілком нормально. До напівроку більшість діток переростають це стан.
Читайте також
Дитина крекче
Дитина крекче
Новонароджені малята видають безліч незрозумілих нам звуків, що для молодих недосвідчених батьків часто стає приводом для занепокоєння. Наприклад, що
Чому новонароджений крекче і тужиться у сні?
Чому новонароджений крекче і тужиться у сні?
З'явившись на світ, крихітку оточують турботою і теплом його батьки. Але дуже скоро у новоспечених мами і тата виникають і інші відчуття -
Новонароджена дитина крекче
Новонароджена дитина крекче
Новонароджена дитина видає масу звуків. Він плаче, агукает, сопіт, бурчить і крекче. Але іноді постійне кректання викликає занепокоєння батьків. Може
Чому новонароджена дитина гикає?
Чому новонароджена дитина гикає?
Довгоочікуваний малюк доставляє своїм щасливим батькам радість та нескінченні турботи. Серед них гикавка деколи стоїть не на останньому місці.
Плантекс для новонароджених
Плантекс для новонароджених
Якщо ваш малюк неспокійно спить, часто вередує, то цілком ймовірно, що у нього почалися шлункові коліки. Таким чином, відбувається налаштування
Здуття живота у немовлят: як лікувати?
Здуття живота у немовлят: як лікувати?
Кишкові коліки у малюків - явище поширене, з цією проблемою рано чи пізно стикаються всі молоді батьки. Здуття живота у немовлят пов'язано з різними