Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Стілець у немовляти

31-01-2016, 13:16
1675
0
Стілець у немовляти
Стілець у немовляти є одним з факторів, за якими можна судити про роботу шлунково-кишкового тракту. При цьому його колір, консистенція і частота, прямо залежать від типу харчування малюка. Так, стілець немовлят на грудному вигодовуванні має свої особливості і відрізняється від того, який спостерігається у дітей, що харчуються штучними сумішами.
Якого кольору повинен бути перший стілець?
Багато батьків, дуже лякаються того, що стілець їх немовляти по початку має чорний або навіть чорно-зелений колір, але запах при цьому відсутня. Це меконій, кажучи іншими словами - первородний кал, який сформувався за час перебування дитини в утробі матері. Його поява свідчить про те, що кишечник малюка працює добре, і обсягу одержуваного їм молозива, його організму цілком вистачає.
Яким повинен бути стілець у малюка, який знаходиться на штучному вигодовуванні?
У нормі, стілець немовляти, що знаходиться на штучному вигодовуванні має жовтий або навіть гірчичний колір. Що стосується консистенції, то вона зазвичай нагадує рідку кашку. У калі можуть спостерігатися невеликі вкраплення біленьких крупинок або навіть невелика домішка слизу. Все це є нормою стільця у немовляти.
Яким повинен бути стілець у дитини, харчується грудним молоком?
Стілець у малюка, що знаходиться на грудному вигодовуванні, має жовтий колір і рідку консистенцію. При цьому нерідко колір безпосередньо залежить від того, які мами вживала продукти до годування малюка.
На які параметри стільця також необхідно звертати увагу?
Частота стільця у немовляти - важливий фактор. У нормі кількість випорожнень може досягати 12 за добу. Приблизно до другого місяця життя їх число скорочується до 2-4 разів на день. У разі, якщо випорожнень немає 3 і більше діб, мамі необхідно вживати заходів, т. к. швидше за все у малюка запор. У таких ситуаціях малюкові дають трохи проносний засіб.
Запах випорожнень у немовляти, який харчується виключно грудним молоком, зазвичай не різкий або ж взагалі відсутній. Його поява, разом зі зміною забарвлення і консистенції, може свідчити про розвиток інфекційного захворювання.
Як змінюється стілець з введенням прикорму?
Багато мам замислюються над тим, якого кольору повинен бути стілець у немовляти після введення першого прикорму . Найчастіше він стає більш щільним і має виражений запах. Забарвлення його повністю залежить від того, якого кольору їжа малюкові була запропонована. Крім того, необхідно враховувати і той факт, що багато продукти сприяють скріпленню стільця, а інші навпаки – викликають пронос. Тому перед тим, як панікувати з приводу того, що у малюка рідкуватий стілець, згадайте, що ви давали йому перед цим.
Який стілець повинен бути у малюка при змішаному вигодовуванні?
Дуже часто жінка, через деякий час після пологів стикається з такою проблемою, як нестача грудного молока. Єдиним виходом із ситуації є використання сухих молочних сумішей. Таким чином, малюк перекладається на змішане вигодовування.
Стілець немовляти, який знаходиться на змішаному вигодовуванні, має свої особливості. Тут все залежить від того, що переважає в раціоні дитини: штучна суміш, або грудне молоко. Якщо малюк з'їдає більше грудного молока, а суміш використовується в якості догодовування, то стілець зазвичай
Стілець у немовляти
рідкуватий. Якщо ж суміші більше, то випорожнення густіші і однорідні. Колір зазвичай має жовтий відтінок.
У випадках, коли у дитини спостерігається недолік ферменту лактази, в калі можуть бути присутнім невеличкі білі грудочки, які є неперетравлені грудним молоком. У такій ситуації мамі необхідно звернутися до педіатра, який вирішить проблему призначенням ферментативного препарату.
Таким чином, мама повинна постійно стежити за кольором, консистенцією і частотою стільця у свого немовляти, т. к. часто їх зміна може свідчити про розвиток хвороби або порушення роботи травної системи.
Читайте також
Зелений стілець у дитини
Зелений стілець у дитини
Колір і консистенція стільця маленької дитини є частими приводами для занепокоєнь молодих матерів. Яким повинен бути стілець дитини і що вважати
Водянистий стілець у немовляти
Водянистий стілець у немовляти
Водянистий стілець у дитини грудного віку не є нормою. Швидше за все, це пов'язано з проблемами в і без того незрілому травному апараті. Завдання
Стілець новонародженого при штучному вигодовуванні
Стілець новонародженого при штучному вигодовуванні
Станом випорожнень новонародженого можна судити про роботу його травній системі та загальному стані здоров'я. У нашій статті ми розповімо, які
Чому у дитини зелений стілець?
Чому у дитини зелений стілець?
У перший рік життя функції травної системи у малюка ще повністю не розвинені, у зв'язку з цим, випорожнення у дітей має деякі характерні особливості.
У новонародженого зелений стілець
У новонародженого зелений стілець
Перший кал у малюка відходить вже через 8-10 годин після його народження і називається «меконій». Меконій являє собою слизову пробку, яка містить
Колір калу у новонароджених
Колір калу у новонароджених
Батьки завжди з увагою ставляться до будь-якого продукту життєдіяльності малюка. Не дивно, що стільки запитань виникає з приводу того, яким повинен