Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Слиз в калі у немовляти

31-01-2016, 13:17
2121
0
Слиз в калі у немовляти
Наші доблесні лікарі дуже люблять лікувати неіснуючі хвороби.
Найчастіше, виявивши у немовляти кал зі слизом і звернувшись до лікаря, вам скажуть, що всьому виною дисбактеріоз. Це найбільш часто вживаний діагноз при будь-яких питаннях з травною системою. Однак згідно загальноприйнятим канонам медичних діагнозів, такого захворювання просто не існує. Лікар, який визначить таке захворювання, не гідний і хвилини вашого часу.
Слиз в калі у немовляти – не завжди проблема
Кишечник немовляти формується до 6-8 місяців. В цей час стілець не залишається однаковим. Консистенція стільця дитини залежить від грудного вигодовування. Жирність молока, кількість отриманого переднього (поживної) і заднього (жирного) молока, частота та тривалість вигодовування. Найкращими ліками для немовляти буде правильне грудне вигодовування . Молоко матері містить все необхідне. Антитіла, імуноглобулін А, антиинфекционные білки, біфідус-фактор, що сприяє формуванню нормальної мікрофлори кишечника.
Якщо стілець немовляти зелений зі слизом – це не завжди привід бігти до лікаря. Перший стілець немовляти – темно-зелений. Якщо правильно організоване годування груддю, приблизно на третій день після народження кал дитини змінюється. Стілець набуває зелений колір.
Після 6 місяців діток починають підгодовувати. Тоді слиз в калі грудничка може свідчити про реакцію на нові продукти.
Якщо дитина активна, весела, смокче груди і нормально росте, то стілець не особливо повинен хвилювати маму. Правильне харчування – запорука здоров'я дитини. Можливо, варто проконсультуватися з фахівцем по грудному вигодовуванню.
Не варто відразу панікувати, виявивши в калі дитини слиз. У товстому кишечнику міститься значна кількість слизу. Вона необхідна для формування калових мас. Якщо перистальтика кишечника прискорена, то слиз просто не встигає змішуватися з калом. В цей же час колір стільця може варіюватися від оранжевого до зеленого.
Також, у немовляти стілець зі слизом може з'явитися із-за прийому медикаментів.
Коли варто звернути увагу на стан стільця дитини?
Однак виявивши у малюка такі симптоми, бажано все-таки проконсультуватися з фахівцем:

 • пронос ;

 • часті зригування, блювання;

 • підвищена температура;

 • втрата ваги;

 • рідкісне сечовипускання, темний колір сечі;

 • в'яла шкіра, впалый джерельце;

 • поганий запас з рота.


 • Виявивши у немовляти кал зі слизом, рекомендується переглянути власний раціон харчування. Адже подібна реакція може виникнути на будь-які продукти, що вживаються мамою. В даному випадку годувальниці краще сісти на дієту.
  Якщо кал зі слизом у немовляти білого кольору, з прожилками або вкрапленнями – варто задуматися. Такі прояви можливі причини:

 • скупчення відмерлих епітеліальних клітин, внаслідок запалення стінок кишечника;

 • лактазна недостатність або непереносимість коров'ячого молока;

 • скупчення паразитів.


 • Точну причину недуги встановить лікар. Не варто ризикувати здоров'ям вашої дитини, займаючись самолікуванням.
  Слиз в калі у немовляти

  Ні в якому разі не варто припиняти годувати дитину грудьми. Материнське молоко несе в собі захисні фактори, що допомагають організму малюка впоратися з хворобою. Також при грудному вигодовуванні набагато швидше сформується нормальна мікрофлора кишечника.
  Не варто просто так, безпричинно, здавати всілякі аналізи. Здоров'я дитини повинен контролювати кваліфікований фахівець, перший час приходить додому. Зайвий раз, відводячи дитину в лікарню на аналізи, ви ризикуєте підхопити вірус або інфекцію від хворих діток. А це зовсім не потрібно!
  Читайте також
  Стілець у немовляти
  Стілець у немовляти
  Стілець у немовляти часто викликає безліч запитань у матусь. Яким він повинен бути в нормі у дитини, в залежності від типу годівлі, ми і розповімо в
  Стілець зі слизом у немовляти
  Стілець зі слизом у немовляти
  Яким повинен бути стілець у немовляти? Може бути присутнім в ньому слиз? В яких випадках вона є варіантом норми, а коли необхідно звертатися до
  Водянистий стілець у немовляти
  Водянистий стілець у немовляти
  Водянистий стілець у дитини грудного віку не є нормою. Швидше за все, це пов'язано з проблемами в і без того незрілому травному апараті. Завдання
  Чому у дитини зелений стілець?
  Чому у дитини зелений стілець?
  У перший рік життя функції травної системи у малюка ще повністю не розвинені, у зв'язку з цим, випорожнення у дітей має деякі характерні особливості.
  У новонародженого зелений стілець
  У новонародженого зелений стілець
  Перший кал у малюка відходить вже через 8-10 годин після його народження і називається «меконій». Меконій являє собою слизову пробку, яка містить
  Колір калу у новонароджених
  Колір калу у новонароджених
  Батьки завжди з увагою ставляться до будь-якого продукту життєдіяльності малюка. Не дивно, що стільки запитань виникає з приводу того, яким повинен