Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Пітниця у дитини

31-01-2016, 13:18
844
0
Пітниця у дитини
Пітниця у дитини – різновид шкірного захворювання, звана в народі лишаєм. Вона виникає у новонароджених і маленьких дітей, і характеризується розвитком дрібних висипів на шкірі зразок бульбашок. Залежно від характеру пітниці, дрібні бульбашки можуть бути заповнені прозорою рідиною, а в запущених випадках навіть гноєм.

Причини пітниці у дітей


Вважається, що пітниця у дитини виникає в основному в літній період. Однак це не зовсім так. Часто пітниця на тілі у дитини з'являється в результаті надмірного укутування. Турботливі батьки вважають, що їх дитина мерзне, і намагаються надіти на нього як можна більше теплих речей або укутати неймовірно теплою ковдрочкою. У результаті дитина потіє, тепла і незручний одяг тре ніжну шкіру і виникає пітниця.
Крім цього, захворювання може розвинутися унаслідок недотримання щоденної гігієни малюка, неправильного догляду та використання занадто жирних кремів, забивающих ще несформировавшиеся пітні залози.
Швидше всього висипання з'являються на самих ніжних ділянках тіла: на шиї, обличчі та спині, в паховій області. Також варто знати, що пітниця у грудних дітей розвивається в рази частіше, ніж у карапузів постарше.

Як виглядає пітниця у дітей?


Головним проявом захворювання вважаються множинні дрібні висипання на ніжній шкірі дитини. Вони можуть бути у вигляді простих червонуватих точок або у вигляді бульбашок, заповнених серозним вмістом.
Пітниця на ногах, руках або спині дитини зазвичай не поширюється на інші ділянки тіла. А ось вилізла висип на шиї може поширитися за межі своєї області локалізації.
Поява червоних точок часто викликає постійний свербіж. А бульбашки при розчісуванні лопаються, залишаючи після себе шелушащийся ділянку.

Симптоми пітниці у дітей


І хоча дана хвороба не заразна і не передається за допомогою контакту, запущене не призведе ні до чого хорошого. Саме тому так важливо розпізнати ознаки пітниці у дітей і почати своєчасне лікування.
Отже, як визначити пітниці у дитини? Першими симптомами є:

 • поява на шкірі дитини дрібних червоних точок або бульбашок з рідиною;

 • поява червоних точок через короткий час після перегріву дитини;

 • зміна з'явилася висипу протягом одного дня;

 • поява на тілі дитини мокнучих кірочок, наповнених жовтуватою рідиною.


 • В останньому випадку, у дитини найчастіше виникає жовта пітниця, що розвивається в результаті приєднання бактеріальної інфекції.

  Що робити, якщо у дитини пітниця?


  У разі виявлення червоної висипки у своєї крихітки – не варто панікувати. Адже навіть сильна пітниця у дитини лікується, а список всіляких засобів досить великий. Дуже часто, вона взагалі зникає сама собою після усунення провокуючого фактора.
  Якщо ж цього не сталося, на допомогу приходить народна медицина:

 • купайте дитину в теплій воді з додаванням відвару ромашки або череди;

 • після купання не поспішайте відразу одягати дитину - нехай він полежить трошки голенький і пообсохнет;

 • замість жирних кремів використовуйте присипку відмінно допомагає в боротьбі з пітницею;
 • Пітниця у дитини

 • протирайте місця висипань оливковою олією.


 • Крім перевірених методів, багато батьків використовують ванни з марганцівкою або содою, протирають шкіру дитини розведеною горілкою. Дані методи лікування пітниці не рекомендуються лише з тієї причини, що можуть завдати новонародженому сильні опіки, які потім доведеться лікувати.
  Для профілактики даного захворювання рекомендується дотримувати чистоту дитини, влаштовувати йому повітряні ванни, частіше міняти підгузки, гуляти на свіжому повітрі і використовувати тільки дитячі крему.
  Читайте також
  Як лікувати пітниці у новонароджених?
  Як лікувати пітниці у новонароджених?
  Молоді матусі новонароджених малюків досить часто стикаються з такою проблемою, як пітниця. Ми розповімо вам, як з нею боротися і які заходи
  Пітниця на шиї у дитини
  Пітниця на шиї у дитини
  Однією з неприємностей, з якою можуть зіткнутися молоді батьки, поява потничек на шкірі немовляти, зокрема на шиї. Адже шийка малюка ще вжата в
  Як виглядає пітниця у новонародженого?
  Як виглядає пітниця у новонародженого?
  Багато батьків новонароджених стикалися з проблемою освіти пітниці у крох - свого роду алергії. Однак, пітниці легко сплутати з іншими
  Пітниця у дитини: причини, симптоми і лікування
  Пітниця у дитини: причини, симптоми і лікування
  Жарким влітку або навіть восени часто виникає пітниця у дітей . Також вона може виникнути при підвищенні температури тіла у дитини або при
  Пітниця у новонароджених
  Пітниця у новонароджених
  Пітниця у новонароджених - це поразка верхніх шарів шкірних покривів, зустрічається, як правило, у тільки що народжених дітей. Пітниця у
  У новонародженого прищики на обличчі
  У новонародженого прищики на обличчі
  Прийнято думати, що прищі на обличчі доля виключно підлітків або, наприклад, дорослих людей, які страждають гормональним дисбалансом. Однак, для