Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Зелений стілець у дитини

Зелений стілець у дитини

31-01-2016, 13:18
1999
0
Зелений стілець у дитини
Стілець дитини може мати різний колір, запах і консистенцію. Це залежить від безлічі факторів, насамперед від віку і раціону дитини. Крім того, консистенція і колір виділень безпосередньо залежить від типу вигодовування малюка: грудне або штучне .
Якого кольору повинен бути перший стілець у новонародженого?
Дуже часто молоді мами починають замислюватися: «Чому у мого немовляти зелений стілець?». Протягом перших 3-5 днів життя, в нормі стілець у новонародженої дитини має темно-зелений колір. Називається він меконій і утворюється в невеликій кількості за час перебування малюка в материнській утробі.
Чорно-зелений стілець у дитини є результатом появи у випорожненнях сполук заліза і вісмуту. Останній надходить в організм виключно ззовні, в основному з лікарськими препаратами. Залізо може також надходити ззовні, або ж вивільнятися з еритроцитів, що відбувається при кровотечах. В такому випадку, мама повинна обов'язково звернутися до лікаря.
Через тиждень кал стає більш постійним і його колір змінюється. В цей час стілець у дитини зазвичай жовто-зеленого кольору, а в подальшому стає жовтим.
Колір стільця при грудному вигодовуванні
Зелений колір стільця в дитини, який знаходиться виключно на грудному вигодовуванні, є нормою. Тому жінка не повинна турбуватися з такого приводу. Основними причинами, чому у дитини, харчується сумішшю, зелений стілець є:

 • надходження в організм дитини гормонів разом з материнським молоком;

 • виділення білірубіну разом з випорожненнями;

 • окислення калу;

 • незрілість кишечника, яка полягає у відсутності корисної мікрофлори;

 • недостатність вироблення ферментів.


 • В деяких випадках навіть зелений рідкий стілець у дитини є нормою. Однак для виключення захворювання, варто повідомити про це лікаря.
  Якщо зелений стілець – ознака захворювання
  В окремих випадках стілець у дитини може ставати пінистим і при цьому мати зелений колір.
  Зелений стілець у дитини
  Коли до переліченим ознаками приєднується різкий запах, з кислуватим присмаком, можна запідозрити розвиток дисбактеріозу у крихти. Даний випадок не є рідкістю через нестабільність роботи кишечника. Саме тому, в профілактичних целеях і для лікування дисбактеріозу призначають спеціальні препарати, прикладом якого може бути Біфідумбактерин.
  Таким чином, колір і консистенція стільця в дитини, може свідчити про наявність якої-небудь патології в організмі. Саме тому батьки повинні контролювати ці параметри випорожнень.
  Читайте також
  Стілець у немовляти
  Стілець у немовляти
  Стілець у немовляти часто викликає безліч запитань у матусь. Яким він повинен бути в нормі у дитини, в залежності від типу годівлі, ми і розповімо в
  Зелений стілець у новонародженого
  Зелений стілець у новонародженого
  Зелений стілець новонародженого змушує хвилюватися багатьох батьків. Однак фахівці стверджують, що при нормальному самопочутті малюка і наборі ваги
  Стілець новонародженого при штучному вигодовуванні
  Стілець новонародженого при штучному вигодовуванні
  Станом випорожнень новонародженого можна судити про роботу його травній системі та загальному стані здоров'я. У нашій статті ми розповімо, які
  Чому у дитини зелений стілець?
  Чому у дитини зелений стілець?
  У перший рік життя функції травної системи у малюка ще повністю не розвинені, у зв'язку з цим, випорожнення у дітей має деякі характерні особливості.
  У новонародженого зелений стілець
  У новонародженого зелений стілець
  Перший кал у малюка відходить вже через 8-10 годин після його народження і називається «меконій». Меконій являє собою слизову пробку, яка містить
  Колір калу у новонароджених
  Колір калу у новонароджених
  Батьки завжди з увагою ставляться до будь-якого продукту життєдіяльності малюка. Не дивно, що стільки запитань виникає з приводу того, яким повинен