Кашель при аденоїдах у дітей - лікування

Кашель при аденоїдах у дітей - лікування
Розростання лімфатичної тканини мигдалин називають аденоїдами. Лікарі зазвичай відзначають таке порушення у дітей у віці 3-7 років. Воно може стати наслідком вірусної інфекції. Аденоидам може супроводжувати кашель. Він не представляє небезпеки і при правильній терапії швидко проходить. Тому матусями корисно знати способи лікування кашлю при аденоїдах у дітей, адже дане явище викликає дискомфорт у дитини.

Чим лікувати кашель при аденоїдах?


Важливо пам'ятати, що цей симптом розділяється на 2 і 3 стадії хвороби. Тому звернення до лікаря необхідно, щоб не запускати ситуацію. Кашель зазвичай проявляється вночі і має рефлекторний характер. Під час сну тіло перебуває в горизонтальному положенні і відбувається подразнення нервових закінчень глотки. Це і є причиною симптому, який може призвести до безсоння, дратівливості.
Призначена терапія буде залежати від стану дитини. Якщо він не скаржиться на сильний дискомфорт, то спочатку пробують обійтися без медикаментів. Рекомендуються регулярні прогулянки, достатнє вживання рідини. Підійдуть морси, компоти. При легких формах цього буває достатньо для усунення покашлювань.
У більш серйозних випадках лікар розповість, як лікувати кашель від аденоїдів у дитини з використанням аптечних препаратів. Доктор може порекомендувати закапувати в ніс краплі, які містять антибіотик, антисептик. Це може бути «Изофра», «Мірамістин». Також в ніс капають судинозвужувальні засоби, наприклад, «Називін» . Але пам'ятайте, що самостійно лікувати хворобу не можна, оскільки це може призвести до погіршення стану малюка.
Лікування сухого кашлю при аденоїдах передбачає прийом протикашльових препаратів. Можна вибрати «Синекод». Якщо ж кашель вологий, то потрібні муколітики. До них відносять «Бронхіпрет», АЦЦ.
Також корисно полоскати горло розчином. Їм також можна промивати носик.
Добре себе зарекомендували такі інгаляції:

  • із застосуванням фізіологічного розчину, Протарголу, мінеральної води;

  • з додаванням ефірних масел сосни, евкаліпта;

  • Кашель при аденоїдах у дітей - лікування
    можна заварювати трави, наприклад, звіробій, будра плющевідную.


  • У лікуванні кашлю від аденоїдів потрібно приділити увагу зміцненню імунітету. Для цього призначають аскорбінову кислоту.
    Треба відмовитися від гострих продуктів, так як вони дратують глотку і провокують кашель. Варто вживати менше алергенів, таких як мед, шоколад, цитрусові. У деяких ситуаціях дискомфорт зникає лише після видалення аденоїдів. Рішення про операції повинен приймати лікар.