Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Закладений ніс у дитини, соплів немає

31-01-2016, 20:04
1634
0
Закладений ніс у дитини, соплів немає
Таке явище, як виділення слизу з носової порожнини, супроводжує практично кожне простудне захворювання. Причиною прояви соплів, як їх називають в народі, є виділення слизовою оболонкою порожнини носа великої кількості рідини. Саме таким способом органи дихання перешкоджають проникненню патогенних мікроорганізмів далі в дихальну систему, застерігаючи організм від запальних процесів.
Поряд з виділеннями з носової порожнини, нерідко може відзначатися і таке явище, як закладеність носа. Причиною його розвитку є збільшення набряків слизової оболонки, що в результаті призводить до звуження просвіту носових ходів і ускладнює процес дихання.
Як правило, 2 цих описаних вище явища виникають разом. Однак нерідко мами відзначають, що у їх дитини ніс закладений, а соплів немає. Давайте детальніше розглянемо таку ситуацію, і спробуємо розібратися в причинах її розвитку.
Із-за чого може закладати ніс у дітей?
Причин для розвитку такого явища безліч. Так, приміром, у дуже маленьких дітей, новонароджених, носові ходи досить вузькі, тобто мають малий просвіт. Тому навіть при найменшому набряку слизової, в увазі розвитку інфекції, наприклад, настає закладеність і малюк починає дихати ротом. Крім того відбуватися це у таких маленьких дітей може із-за сильного пересихання слизової оболонки, що особливо часто спостерігається в теплу пору року.
Висихання слизу в носовій порожнині, як правило, є основною причиною того, у дитини постійно закладений ніс, а соплів при цьому немає. Таке явище характерне для частіше всього для дітей старше 2 років.
Якщо в цілому говорити про причини того, що у дитини сильно закладений ніс, а сопель в цей час немає, то необхідно назвати наступні:

 • травма носової перегородки;

 • вроджена аномалія розвитку носових порожнин;

 • попадання в носові ходи чужорідних тіл;

 • освіта поліпів (аденоїдів) ;

 • запальні захворювання носоглотки;

 • задній риніт;

 • побічні дії від прийому ліків.


 • Як точно визначити причину закладеності носа?
  Якщо у дитини закладений ніс, а соплів немає, перед тим як призначати лікування, лікар повинен точно встановити причину цього явища.
  Так, в першу чергу проводять огляд носових ходів, перевіряють рівність носової перегородки у дитини. Як правило, подібного роду маніпуляцій достатньо для визначення причини порушення.
  Найбільш часто в ході проведення огляду виявляються поліпи, аденоїди, які перекривають носові ходи, перешкоджаючи проникненню повітря зовні легені.
  Як проводиться лікування порушення?
  Варто сказати, що якщо у дитини вночі закладає ніс, а соплів немає, не треба поспішати закопувати йому судинозвужувальні краплі. Такі ліки, як правило, протипоказані до застосування у маленьких дітей.
  Терапевтичні заходи повинні починатися тільки після встановлення причини. Так, коли у малюка закладеність є наслідком сильно сухого повітря, достатньо в кімнаті встановити і періодично включати зволожувач повітря.
  Закладений ніс у дитини, соплів немає
  Якщо після подібних дій мама не помітила поліпшень, необхідно звернутися до лікаря.
  У тих випадках, коли причиною закладеності є анатомічні особливості будови носа, лікарі наполягають на проведенні хірургічного втручання з виправлення носової перегородки або ж збільшення діаметра носових ходів у немовлят.
  Досить рідко без оперативного втручання обходиться і протягом аденоїдиту. Лише в тих випадках, коли самі аденоїди мають невеликий розмір, можливо від них позбутися медикаментозно.
  Читайте також
  У дитини не дихає ніс, соплів немає
  У дитини не дихає ніс, соплів немає
  Маму часто ставить у глухий кут стан закладеності носа у дитини, коли при цьому соплів зовсім і немає. Насправді причин, що пояснюють подібну
  Дитина хрюкає носом
  Дитина хрюкає носом
  У батьків маленьких дітей завжди багато приводів для хвилювання. Одним з них є нерівне дихання з хрюканьем і сопінням. Чому малюки хрюкають і що
  Нежить у місячної дитини
  Нежить у місячної дитини
  Нежиттю називається стан, який виникає при закладеності носа і викликає утруднення дихання. Нежить у місячної дитини завжди є сигналом, який ...
  Синусит у дітей. Лікування синуситу
  Синусит у дітей. Лікування синуситу
  Запалення придаткових пазух носа носить назву «синусит». Придаткові пазухи носа: решітчаста, верхньощелепна або гайморова, лобова і клиноподібна
  У дитини закладений ніс, а соплів немає: в чому причина?
  У дитини закладений ніс, а соплів немає: в чому причина?
  Нерідко зустрічається закладеність носа без всяких ознак нежиті. Наприклад, у стартовій частини застуди, коли не всі ознаки захворювання ще
  Як правильно лікувати нежить у немовляти
  Як правильно лікувати нежить у немовляти
  Нежить - це запальне захворювання слизової оболонки носа, супутнє ГРЗ, ГРВІ або застуді. У цій ситуації найчастіше застосовується позначення риніт.