Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Молочниця у роті дитини - чим лікувати?

31-01-2016, 20:04
1778
0
Молочниця у роті дитини - чим лікувати?
Грибки роду Candida є в організмі кожної людини. Однак при певних обставинах вони починають розмножуватися, що призводить до такого захворювання, як кандидоз. Побутове назва недуги – молочниця. Кандидоз ротової порожнини найчастіше вражає дітей. Навіть у новонародженого може бути виявлена ця хвороба. Тому батькам потрібно знати, як протікає захворювання, а також ніж лікувати молочницю в роті у дитини.
Причини та ознаки кандидозу
Викликати патологію можуть різні фактори, ось деякі з них:

 • алергічні реакції;

 • порушення правил гігієни;

 • часті зригування;

 • прийом антибіотиків;

 • зниження імунітету;

 • порушення роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту.


 • Маму може цікавити, як виглядає молочниця в роті у дитини, адже це допоможе їй краще орієнтуватися в ситуації і під час розпізнати хворобу. Про кандидозі можна судити по білому нальоту, який покриває слизову. Під ним виявляються червоні плями. Вони мають ознаки запалення і можуть кровоточити.
  Симптоми молочниці у роті у дитини залежать від стадії захворювання.
  Якщо у крихти легка форма, то лише сирнистий наліт вказує на ураження. Самопочуття дітей зазвичай не страждає. Якщо виявити кандидоз на цій стадії, то його можна швидко вилікувати.
  При середній стадії додається невелике підвищення температури, погане самопочуття. Малюк може вередувати, відмовлятися. Досвідчений лікар може позбавити малюка від цих неприємних симптомів протягом 2 тижнів.
  Важка форма характеризується лихоманкою, поширенням нальоту на великі ділянки, навіть на горло. Діти проявляються занепокоєння, погано їдять, груднички відмовляються від соски, грудей. Лікування може тривати більше 14 днів. В деяких випадках лікар може направити пацієнта в стаціонар.
  Також виділяють гострий і хронічний кандидоз. Останній зазвичай проявляється, як симптом інших захворювань. Діти ж найчастіше стикаються з гострою формою.

  Як вилікувати молочницю у роті дитини?


  Щоб точно діагностувати недугу, краще звернутися до лікаря. Він зможе розпізнати недугу і пояснить, як від нього позбутися. Терапію слід починати якомога раніше, так як грибок може викликати ряд наслідків. Candida здатна поширитися на внутрішні органи і стати причиною порушень в роботі організму.
  Лікар буде призначати препарати, виходячи з тяжкості захворювання та віку пацієнта.
  До засобів від молочниці у роті у дітей відносять звичайну харчову соду. Її перевага в тому, що використовувати її можна навіть для немовлят. Мамі доведеться регулярно обробляти уражені ділянки розчином з чайної ложки соди і склянки кип'яченої охолодженої води. За допомогою марлевого тампона склад наносять на слизові оболонки. Робити це потрібно кожні 2 години. Краще всього проводити процедуру приблизно за 30 хв до їди.
  Різні аптечні ліки від молочниці у дітей у роті зазвичай застосовують для малюків старше 6 міс. Це може бути препарат типу Флуконазолу.
  Молочниця у роті дитини - чим лікувати?
  Для лікування застосовують Ністатин, Леворин. Ще використовують розчин Люголя, Клотримазол.
  При важких формах молочниці у роті в немовляти також можуть застосовуватися деякі ліки.
  Проте всі препарати мають свої особливості і обмеження, тому призначати їх повинен фахівець. Він же і вкаже необхідне дозування і тривалість терапії.
  Іноді для лікування застосовують мед, яким мажуть ротову порожнину дитини. Але слід знати, що цей продукт є алергеном. До того ж солодке середовище сприяє розмноженню бактерій і грибків. Тому не варто використовувати такий метод.
  Читайте також
  Як лікувати молочницю у новонароджених?
  Як лікувати молочницю у новонароджених?
  Молочниця у новонароджених - досить часте явище. Виникає вона в силу ряду факторів, що сприяють розвитку даного захворювання. Як допомогти малюкові і
  Молочниця у новонароджених
  Молочниця у новонароджених
  Здоров'я тільки проявив світ дитини завжди викликає величезне занепокоєння у його батьків. А особливо, коли малюка атакують всякого роду інфекції і
  Молочниця у роті в немовляти
  Молочниця у роті в немовляти
  Багато батьки звикли самі лікувати молочницю в роті у грудних дітей - протерти содою і готово. Однак таке лікування може призвести до загострення
  Молочниця мовою у немовляти
  Молочниця мовою у немовляти
  Кожна мама може зіткнутися з молочницею мовою у немовляти. Розглянемо причини його появи, способи швидко вилікувати малюка і те, які профілактичні
  Кандід для новонароджених
  Кандід для новонароджених
  Батьки нерідко стикаються з проблемою молочниці у дітей. Спровокувати її поява можуть різні причини, але лікувати грибок потрібно. На допомогу
  Молочниця у роті у дітей
  Молочниця у роті у дітей
  Молочниця - захворювання, викликане грибами, більш відоме як жіноче захворювання. Але коли гриби селяться в роті у дитини, там відбувається таке ж