Білий кал – ознака чого у дитини?

Білий кал – ознака чого у дитини?
Якщо молода матуся несподівано виявляє, що у дитини став кал білого кольору, це в більшості випадків викликає сильну тривогу і серйозні побоювання. Як правило, батьки починають відразу ж підозрювати інфекційний гепатит та інші серйозні захворювання. Насправді, подібне порушення не завжди є симптомом важких недуг. У даній статті ми розповімо вам, ознакою чого може бути білий кал у дитини, і в яких випадках необхідно негайно звернутися до лікаря.

Чому у дитини білий кал?


В першу чергу, варто зазначити, що у новонароджених дітей до року таке явище спостерігається вкрай рідко. Кал у таких малюків може світлішати з різних причин, але в більшості випадків він зберігає бежеве забарвлення. Як правило, подібні зміни відбуваються при введенні в прикорм малюка нової суміші або інших продуктів, а також внаслідок дисбактеріозу кишечнику. Крім того, у деяких діток кал може яснішати в період прорізування зубів.
У дітей більш старшого віку сильне посветленіе калових мас, аж до білого кольору, може вказувати на наступні захворювання:

  • Гепатит. Цей важкий недуг практично завжди супроводжується й іншими симптомами, такими, як значне потемніння сечі, нудота і блювота, підвищення температури тіла, загальна слабкість, млявість, сонливість і так далі.

  • При грипі або ротавірусної інфекції кал стає дуже світлим через кілька днів після початку хвороби або одразу ж після одужання.

  • Досить часто причиною цього явища стає застій жовчі або запалення підшлункової залози.
    Білий кал – ознака чого у дитини?
    У цьому випадку посветленіе калу завжди супроводжується болем у животі, що може віддавати в поперек.

  • Нарешті, вкрай рідко білий кал у дитини свідчить про таке захворювання, як хвороба Уіппла. При цій патології випорожнення трапляються до 10-12 разів і при цьому мають дуже світлий колір і різкий неприємний запах.


  • Також у старших дітей, як і у малюків, білий кал може бути пов'язаний з погрішностями в харчуванні або прийомом певних лікарських засобів. Якщо ця ознака у вашої дитини супроводжується іншими симптомами, які в сукупності можуть вказувати на серйозне захворювання, негайно зверніться до лікаря. Якщо ж білий кал ніяк не турбує малюка, спробуйте переглянути його раціон харчування і деякий час почекати, можливо, ситуація нормалізується сама собою.