Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Світлий кал - ознака чого у дитини?

31-01-2016, 20:07
709
0
Світлий кал - ознака чого у дитини?
Нетиповий колір стільця у малюків викликає в батьків тривогу і навіть паніку. Якщо випорожнення у дітей білі, то це може говорити про різні проблеми. Варто більш докладно розглянути питання, чому у дитини світлий кал.
У малюків до року таке явище зустрічається вкрай рідко. Як правило, нормальний стілець у цьому віці світло-коричневого відтінку. Але якщо мама вводить прикорм, то стілець, дійсно, може стати дуже світлого кольору. Крім того, у малюків в цьому віці трапляється дисбактеріоз, і не тільки колір стільця, але і його структура змінюються. Зміна кольору випорожнень частіше зустрічається у малюків старше.
Причини світлого стільця у дітей
Обережно, адже можливо, що у дитини гепатит. Але, крім знебарвлення калу, це захворювання супроводжується ще потемнінням сечі. До того ж, може підвищитися температура і з'явитися біль в правому боці. Якщо сеча звичайного кольору, тоді гепатит виключаємо і шукаємо іншу причину.
Грип може спровокувати світлий кал сірого відтінку. При цьому у дитини висока температура, пронос, нудота, відсутність апетиту, загальна слабкість. До речі, знебарвлення випорожнень може бути і результатом прийому лікарських препаратів при грипі – жарознижуючих, противірусних.
Ознакою чого у дитини може бути світло-жовтий кал? Якщо при цьому випорожнення мають сильно виражений поганий запах, тоді у дитини порушується травлення. Такі симптоми характерні при хронічному панкреатиті, тобто запаленні підшлункової залози. Це нездужання нечасто зустрічається у дітей, але буває. Малюк може при цьому страждати від сильної болі в лівому підребер'ї, у верхній частині живота, в області пупка і навіть в спині.
Нормальний колір випорожнень відбувається за пігменту, який виділяється з жовчю. Якщо у малюка при народженні загин жовчного міхура, тоді відтік жовчі порушується, і, відповідно, колір стільця світліє.
Світлий кал - ознака чого у дитини?
Але найчастіше причин для хвилювань може і не бути. Якщо у дитини світлий кал, але немає температури, тоді згадайте, що ваш малюк поїв. Якщо він прийняв жирну їжу, з'їв багато солодкого або продукти з великим вмістом кальцію (наприклад, домашній сир, сметану), тоді можете заспокоїтися – цей симптом тимчасовий і не небезпечний.
Отже, ми розглянули, ознакою чого може бути світлий кал у дитини. Приводом для того, щоб терміново звернутися до лікаря, служать такі супутні симптоми: потемніння сечі, дуже частий і рідкий стілець, біль у животі, висока температура, а також блювота і слабкість.
Читайте також
Білий кал – ознака чого у дитини?
Білий кал – ознака чого у дитини?
Випорожнення дитини неясною консистенції, кольору або запаху завжди насторожують батьків. Особливо непокоїть і навіть лякає кал білого кольору.
У дитини білий стілець
У дитини білий стілець
Колір стільця в дитини здатний багато розповісти уважним батькам. Поява білого калу може бути ознакою і цілком нормальних процесів в організмі і
Світлий кал у дитини
Світлий кал у дитини
За характером стільця дитини можна судити про наявність у нього можливих захворювань. Так, помітивши кал світлого кольору, слід поспостерігати за
Чому у дитини зелений стілець?
Чому у дитини зелений стілець?
У перший рік життя функції травної системи у малюка ще повністю не розвинені, у зв'язку з цим, випорожнення у дітей має деякі характерні особливості.
У новонародженого зелений стілець
У новонародженого зелений стілець
Перший кал у малюка відходить вже через 8-10 годин після його народження і називається «меконій». Меконій являє собою слизову пробку, яка містить
Колір калу у новонароджених
Колір калу у новонароджених
Батьки завжди з увагою ставляться до будь-якого продукту життєдіяльності малюка. Не дивно, що стільки запитань виникає з приводу того, яким повинен