Дитина лунатит ночами – що робити?

Дитина лунатит ночами – що робити?
Розмови під час сну, ходіння по кімнатах або на вулицю з відкритими очима – це ознаки лунатизму, яким досить часто страждають діти після п'ятирічного віку. Можливі випадки і більш раннього прояви такого стану, але зустрічаються вони дуже рідко.

Причини того, що дитина лунатит


На жаль, не завжди вдається встановити причини, які примушують дітей-сновид бродити під покровом ночі. Вважається, що більше всього на прояв сомнамбулізму або лунатизму впливають зовнішні подразники в денний час. Занадто емоційні дітки або ж, навпаки, дуже вразливі, але потайливі, схильні до цього частіше інших, врівноважених дітей.
Регулярні нервові потрясіння не тільки негативні, але і позитивні, здатні викликати снохождение. До сучасним причин появи дітей-сновид відносяться комп'ютерні ігри та інша інформаційна навантаження у вигляді перегляду мультфільмів, і навіть з-за великої кількості уроків, а також позашкільної навантаження.
Все це разом виснажує нервову систему дитини, яка ще не остаточно сформована, - ось чому діти лунатят уві сні. Радує те, що сомнамбулізм проходить сам собою до 15 років. Дорослі теж можуть страждати подібним неврологічним розладом, але вже за зовсім інших причин.
Якщо батьки виявили, що їх дитина лунатит ночами, то вони хочуть знати, що робити в такій ситуації. В першу чергу, слід звернутися до невролога, щоб виключити захворювання ЦНС, у тому числі епілепсію, при якій часто діти страждають лунатизмом.

Що робити, якщо дитина - сновида?


Батьки повинні постаратися максимально знизити нервову і фізичну навантаження дитини. Не завжди це вдається, і тоді на допомогу прийдуть заспокійливі трав'яні чаї, екстракт валеріани – всі ті рослинні препарати, які володіють заспокійливим ефектом.
Крім лікарських засобів, здавна
Дитина лунатит ночами – що робити?
неврологи рекомендують перед дитячим ліжечком на ніч стелити мокру ганчірку. Прокинувшись і вставши на неї з ліжка, дитина прокидається і знову повертається на своє місце. Але категорично забороняється будити малюка, трясти його, плескати по обличчю, намагаючись привести до тями. Такі дії можуть лише налякати дитину і призвести до ще більших неврологічних проблем.
Батькам лунатика, щоб уникнути нещасних випадків, потрібно бути пильними і поставити надійні запори на вікнах, на балконі і вхідних дверей, щоб дитина не зміг уві сні вибратися назовні і впасти з поверху, або піти бродити по нічному місту.