Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Загальний аналіз крові - норма у дітей

Загальний аналіз крові - норма у дітей

31-01-2016, 20:08
1874
0
Загальний аналіз крові - норма у дітей
Норма показників загального аналізу крові у дітей залежить, в першу чергу, від віку малюка. Дане дослідження є невід'ємною частиною діагностичного процесу будь-якого захворювання та дозволяє призначити правильне лікування. Враховуючи, що діти досить часто хворіють, проводиться воно нерідко.
В яких випадках можливі відхилення від норми?
Досить часто при оцінці отриманих результатів загального аналізу крові у дітей, показники не відповідають нормальним значенням. При цьому будь-який показник може бути представлений в трьох видах: він буває нормальним, зниженим або підвищеним.
Так, підвищення числа еритроцитів крові у дітей, може говорити про нестачу рідини в маленькому організмі і досить часто спостерігається при зневодненні, яке супроводжує такі порушення, як блювання, діарея, підвищення температури тіла та ін А ось зворотне явище, коли еритроцити нижче норми, є ознакою такого захворювання, як анемія, яка може бути викликана неповноцінним харчуванням з нестачею білка і заліза, перенесеної крововтратою, серйозним захворюванням крові (наприклад, лейкоз).
Такий показник загального аналізу крові, як лейкоцити, у дітей до року відрізняється від значень у дітей старшого віку. Збільшення кількості цих клітин відбувається поступово, і в рік становить 6-12 при тому, що у дітей 6-12 років – в нормі 10-17. Нерідко у малюків підвищення кількості цих кровних клітин спостерігається після проведення вакцинації. Зниження числа лейкоцитів спостерігається при вірусних захворюваннях і при тривалих, уповільнених запальних процесах.
Зміна такого показника, як нейтрофіли, найчастіше говорить про запальний процес в організмі малюка. Будь бактеріальні, інфекційні хвороби, від ангіни або бронхіту до кишкової інфекції, запалення легенів, будуть супроводжуватися такою зміною.
Невідповідність тромбоцитів нормальних показників загального аналізу крові у дітей, може говорити про такі порушення, як неправильна роботи системи згортання крові, гемофілія, вовчак.
Як проводять оцінку результатів загального аналізу крові?
Порівнювати отримані значення показників загального аналізу крові, проведеного у дітей, з нормою, повинен виключно лікар. Тільки в такому випадку можлива правильна розшифровка, яка повинна проводитися з урахуванням особливостей розвитку дитини, його віку та загального стану.
Загальний аналіз крові - норма у дітей
Читайте також
ШОЕ у дітей
ШОЕ у дітей
Серед інших показників загального аналізу крові, особливу увагу приділяють розшифровці такого показника, як ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів).
Загальний аналіз крові у дітей
Загальний аналіз крові у дітей
Загальний аналіз крові - універсальний аналізатор здоров'я, і в умілих руках спеціаліста повідає про багатьох процесах, що відбуваються всередині
Аналіз крові у дітей - норма
Аналіз крові у дітей - норма
Універсальним аналізом крові у дітей і дорослих по-праву є загальний. В руках досвідченого фахівця, його результати зможуть розповісти багатьох
Розшифровка аналізу крові у дітей – таблиця
Розшифровка аналізу крові у дітей – таблиця
У нашій статті ви зможете розглянути і попередньо проаналізувати результати загального аналізу крові вашої дитини, однак без консультації фахівця не
Загальний аналіз крові - розшифровка у дітей
Загальний аналіз крові - розшифровка у дітей
Загальний аналіз крові - головний інструмент в руках вмілого фахівця і є найбільш поширеним дослідженням для виявлення порушень, що відбуваються в
Лейкоцити - норма у дітей
Лейкоцити - норма у дітей
Аналіз крові людини може розповісти про багатьох процесах, що відбуваються в організмі. А про що свідчить підвищення або зниження лейкоцитів і яка