Темні кола під очима у дитини

Темні кола під очима у дитини
Чому у дитини з'явилися темні кола під очима? Достовірно відповісти на це питання може лише грамотний педіатр, після здачі аналізів і огляду вузьких фахівців. Ми ж з вами, як і личить відповідальним і турботливим батькам, спочатку «окреслимо коло можливих причин цього явища і, озброївшись необхідними знаннями, вирушимо до лікаря.

Причини темних кіл під очима у дитини


Тривожний сигнал або привід переглянути розпорядок дня: нерідко причини появи темних кіл під очима у дитини очевидні. Якщо дитина перевтомлюється, мало гуляє на свіжому повітрі, у нього поганий апетит, то перш ніж бити тривогу, батькам необхідно скоригувати графік і меню свого нащадка. Звичайно, якщо це школяр, який основну частину часу проводить у школі, потім до вечора робить домашнє завдання, а решту годинник присвячує грі на комп'ютері або перегляду телевізора, тоді змінити що-небудь, вже усталеному устрої дитини, буде не просто, але можливо. У таких ситуаціях батькам варто звернути увагу на успішність – можливо дитині просто потрібна допомога дорослих або репетитора з якого-небудь предмета. Також потрібно виділити час для прогулянок або занять спортом – фізична активність поверне малюкові бадьорість і гарний настрій. І звичайно, повноцінний відпочинок, хоча б на час виключіть телевізор і комп'ютерні ігри з життя школяра, введіть правило лягати спати не пізніше 9-10 годин, і ви помітите, що темні кола навколо очей у дитини зникнуть самі по собі.
Однак, не варто думати, що з подібною проблемою стикаються тільки учні школи, нерідко і «садовские» малюки страждають від непомірних амбіцій своїх батьків. Садок, гуртки, школа розвитку – маленькій дитині ще в пісочниці грати, а він вже знає алфавіт і вчиться читати. Безумовно, прагнення батьків обумовлено високими вимогами освітньої програми і кращими намірами. Але в такому разі, не дивно, що питання, чому у дитини з'явилися темні кола під очима, виноситься на порядок денний у кожній другій сім'ї, де є маленькі діти.
А тепер пару слів про інших, більш серйозних причини даного явища:

  • Вегето-судинна дистонія. Хвороба, яка має спадкову природу. Зверніть увагу на родичів і малюка: підвищена пітливість, часті головні болі, холодні руки і ноги навіть в жарку погоду – це перші симптоми ВСД, а доповнюють картину темні кола під очима.

  • Хвороби нирок. Тривожний знак, що сигналізує про порушення роботи нирок - це темні кола під очима і набряклість. Інші симптоми, такі як: болі в животі і попереку, підвищення температури, порушення сечовипускання можуть з'явитися пізніше.
    Темні кола під очима у дитини

  • Захворювання і вади серця. У цьому випадку темні кола з'являються паралельно з швидкою втомлюваністю, задишкою, головними болями і блідістю шкірних покривів.

  • Хронічні інфекції та алергія. І в тому, і в іншому випадку причина появи темних кіл криється у інтоксикації організму і кисневому голодуванні.

  • Авітаміноз і анемія. Обидві проблеми мають ідентичну етіологію – незбалансоване харчування і сезонність.