Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

У дитини випадає волосся - що робити?

31-01-2016, 20:09
2833
0
У дитини випадає волосся - що робити?
Волосся втрачають всі – і дорослі, і діти. Це не страшно, якщо це норма – вони оновлюються. Але коли у маленького чоловічка цей фізіологічний процес відбувається інтенсивно, то, природно, будь-яка мама починає турбуватися. Невже в організмі дитини відбуваються якісь збої? Обговоримо нижче, чому випадають волосся у дітей.
Якщо це проблема виникає у немовлят, коли у них ще лануго – пушкова волоски, то це норма. Дитина переважно лежить, тому ніжні локони викочуються, випадають і з'являються залисини. Малюк в лікуванні не потребує. Незабаром у вашого малюка буде рости хороша шевелюра.
Повинні випадати волосся у дитини в більш старшому віці? Фізіологічна норма, коли дітки їх втрачають у 4-5 років. У деяких це може відбутися трохи раніше чи трохи пізніше. З чим це пов'язано? В цей період спостерігається гормональна перебудова організму. Як результат – дитячі волоссячко змінюються на дорослу шевелюру. Якщо дитині 3 роки і у нього випадають волосся, що робити? Швидше за все, у вашого малюка процес перебудови організму почався раніше. Але щоб не хвилюватися – зверніться до лікаря.
Причини патологічного випадіння волосся
Порушення від норми, або алопеція, може відбуватися у таких випадках:

 • Після важкої вірусної інфекції дітки можуть втратити багато волосся протягом 1-3 місяців. Необхідно звернутися до лікаря, який призначить лікування. Як правило, волосся відновлюються швидко і повністю.

 • Вогнищева алопеція – сама важка проблема. Це коли волосся у дитини випадають жмутами. На голові у малюка виникають вогнища округлої форми без волосяного покриву. Перше, що необхідно, – це зробити візит до дерматолога або трихолога. А щоб консультація у лікаря пройшла ефективніше, можна заздалегідь пройти деякі дослідження: загальний аналіз крові, причому важливо провести вивчення на рівні гемоглобіну, УЗД щитовидної залози, дослідження на антитіла до паразитів.

 • Грибкове ураження волосистої частини голови. Щоб перевірити чи виключити цей неприємний діагноз, необхідно звернутися в шкірно-венерологічний диспансер і там провести мікроскопію на наявність грибка у вогнищі випадіння волосся.

 • Тріхотілломанія – проблема пов'язана з тим, що малюк сам вищипує у себе волосся. Причина неврологічного характеру, виникає в результаті психічних травм, стресу. Звертатися потрібно до невролога – він обов'язково допоможе вашій дитинці.

 • Емоційний стрес теж є частою причиною випадання волосся. Це може бути пов'язано з тим, що ваш малюк пішов у ясла, змінив садок або школу та ін. У цьому випадку краще звернутися до дитячого психолога.

 • Тракційна алопеція, коли волосся фізично висмикується з голови. Частіше зустрічається у дівчаток, коли їм мами або бабусі роблять тугі зачіски (хвостики, кіски).

 • Брак корисних для організму речовин,
  У дитини випадає волосся - що робити?
  як правило, цинку, магнію, кальцію вітаміну Ст.


 • Що робити, якщо у дитини сильно випадає волосся? Не звертайтесь за порадою до бабусь, які в таких випадках часто рекомендують натирати голову дитини цибулею або часником. Це може тільки погіршити ситуацію. Звертайтеся до фахівців - вони вам обов'язково допоможуть. Якщо ви самі не можете визначити причину проблеми, тоді зверніться до педіатра, а він вже направить вас до потрібного лікаря.
  Таким чином, ми з'ясували, чому в дитини випадає волосся і що робити, аби йому якнайшвидше допомогти.
  Читайте також
  Алопеція у дітей
  Алопеція у дітей
  Облисіння або випадання волосся - це захворювання, яке можна зустріти і у дітей. Його прояви здатні значною мірою травмувати психіку дитини, так як в
  Дитячі зачіски на короткі волосся
  Дитячі зачіски на короткі волосся
  Короткі волосся доньки - зовсім не привід позбавляти її різноманіття зачісок. Використовуючи нескладні техніки плетіння, різні аксесуари і способи
  Випадання волосся у дітей - догляд за волоссям
  Випадання волосся у дітей - догляд за волоссям
  Коли ваша дитина ще маленька, у вас немає особливих проблем з вибором зачіски або стрижки, так як цей вибір робите виключно ви. Але от коли дитя
  Чому в дитини випадає волосся?
  Чому в дитини випадає волосся?
  Як це ні дивно, але волосся можуть випадати не тільки у літніх людей, але і у дітей. Причому, це відбувається досить часто. У більшості випадків
  Випадання волосся у дітей
  Випадання волосся у дітей
  Алопеція, або облисіння зустрічається у дітей набагато частіше, ніж можна собі уявити. Ця хвороба може бути викликана різними захворюваннями,
  Скоринка на голові у дитини: як лікувати?
  Скоринка на голові у дитини: як лікувати?
  Одна з найчастіших проблем, з якою стикаються молоді батьки - скоринка на голові у дитини. Це явище цілком природне. Однак дитині воно приносить