Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

ЕЕГ головного мозку у дітей – що це таке?

31-01-2016, 20:09
2460
0
ЕЕГ головного мозку у дітей – що це таке?
В деяких випадках лікар може направити дитину на проходження електроенцефалографії головного мозку, або ЕЕГ. В такій ситуації батьки часто бувають стурбовані, оскільки не розуміють, що являє собою ця процедура, і які відхилення вона може виявити. У даній статті ми розповімо вам, що таке ЕЕГ головного мозку, в яких випадках це дослідження може проводитись у дітей, і як до нього правильно підготуватися, щоб отримати достовірний результат.
Що показує ЕЕГ головного мозку у дитини?
ЕЕГ головного мозку у дітей являє собою моніторинг функціональної активності мозкових структур. Суть проведення подібної діагностики полягає в реєстрації електричних потенціалів мозкової оболонки. В результаті цього методу дослідження виходить набір візуальних кривих ліній, або электроэнцефалограмма, яка є відображенням роботи мозку. З її допомогою лікар зможе об'єктивно оцінити не тільки стан функціональної активності головного мозку дитини, але і його розвиток протягом перших кількох років життя. Крім того, якщо у малюка є будь-які патології з боку центральної нервової системи, з допомогою даного методу можуть бути виявлені порушення біоелектричної активності мозкових структур.
В яких випадках призначається ЕЕГ?
Найбільш часто ЕЕГ головного мозку призначають дитині в наступних ситуаціях:

 • для діагностики будь-яких судом і припадків;

 • щоб оцінити ефективність застосовуваного лікування епілепсії;

 • у разі травми головного мозку або при наявності будь-яких новоутворень;

 • при порушенні мозкового кровообігу;

 • щоб оцінити біоелектричну активність мозкових структур у грудних дітей при грубій затримці розвитку і серйозних психоемоційних порушеннях.


 • Як проводять электроэнцефалографию у дітей?
  Цю процедуру проводять у невеликій затемненій кімнаті. На голову дитини надягають спеціальну шапочку. Безпосередньо на шкірі при цьому повинні бути розміщені електроди, приєднані до энцефалографу, який і буде реєструвати електричні потенціали мозку дитини. Перед накладенням кожен електрод рясно змочують за допомогою спеціального гелю на водній основі, щоб між нею і шкірою голови не створювалася повітряний прошарок.
  Крім того, в деяких випадках ділянки шкіри, до яких прикладаються електроди, попередньо протирають ватою, змоченою в спирті. Це робиться для видалення зайвого жиру, який ускладнює проведення слабких електричних імпульсів. На вушка дитини надягають спеціальні м'які кліпси, які перед цим змочують звичайною водою.
  Для найменших діток, яким ще неможливо пояснити, що під час дослідження необхідно рухатися якомога менше, ЕЕГ найчастіше проводять під час сну в положенні лежачи, на руках у мами або на сповивальному столі. Хлопчики і дівчатка старших проходять цей метод діагностики, сидячи на стільці або дивані, не змінюючи положення голови протягом усього часу дослідження.
  Багато мам цікавляться, чи не шкідливо ЕЕГ головного мозку дитини. Даний метод діагностики повністю безпечний і не завдасть вашому синові або дочці абсолютно ніякої шкоди.
  Як підготувати дитину до ЕЕГ головного мозку?
  Ніякої спеціальної підготовки до цього методу дослідження не потрібно, однак, напередодні ввечері малюка необхідно спокутувати, щоб його головка була чистою. Крім того, вам слід спільно з лікарем вибрати час для процедури, так, щоб дитина була максимально спокійний чи міг заснути. При цьому слід враховувати, що діагностика проводиться приблизно 20 хвилин.
  Як розшифрувати ЕЕГ головного мозку у дітей?
  Розшифровку результатів ЕЕГ головного мозку у дітей зможе зробити тільки досвідчений лікар.
  ЕЕГ головного мозку у дітей – що це таке?
  Электроэнцефалограмма є дуже складним графічним зображенням, яке неможливо зрозуміти без спеціальної підготовки. Як правило, після проходження даного методу дослідження, в той же або на наступний день батькам на руки видається висновок лікаря, в якому обов'язково відображаються будь-які патології, виявлені під час ЕЕГ.
  Не варто лякатися діагнозів, які можуть бути зазначені в цьому висновку. Нервова система кожної дитини зазнає серйозні зміни разом з його зростанням, тому картина ЕЕГ після деякого часу може бути зовсім інший.
  Читайте також
  Кіста судинного сплетення у новонародженого
  Кіста судинного сплетення у новонародженого
  Судинна кіста в головному мозку у дитини в утробі матері вважається нормальним явищем. Але вже у народженого малюка таких утворень бути не повинно.
  НСГ новонародженого
  НСГ новонародженого
  Якщо у малюка лікар-невролог запідозрив патологію за своїм профілем, для підтвердження або спростування діагнозу дитині призначають дослідження НСГ
  МРТ головного мозку дитині
  МРТ головного мозку дитині
  Наука не стоїть на місці і для виявлення захворювань на початкових стадіях застосовуються нові методи. Одним з них є магнітно-резонансна томографія -
  Нейросонографія новонароджених
  Нейросонографія новонароджених
  Сьогодні, коли ультразвукові дослідження стали загальнодоступним методом діагностики, нікого не дивує, що до його допомогою часто вдаються дорослі.
  УЗД головного мозку новонароджених
  УЗД головного мозку новонароджених
  Під час вагітності майбутні мами кілька разів проходять ультразвукове дослідження і, напевно, знають, що ця методика вважається найбільш ефективною
  УЗД головного мозку новонароджених: особливості процедури
  УЗД головного мозку новонароджених: особливості процедури
  Під час вагітності майбутні мами кілька разів проходять ультразвукове дослідження і, напевно, знають, що ця методика вважається найбільш ефективною