Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Гнояться очі у дитини - чим лікувати?

31-01-2016, 20:12
2231
0
Гнояться очі у дитини - чим лікувати?
Якщо проблеми з очками виникли у новонародженого, тоді, швидше за все, ми маємо справу з повною або часткової закупоркою слізного канальця уродженим дакріоциститів. Класичним симптомом є закисання очка без почервоніння століття. Що ж робити, якщо у грудної дитини гноїться очей? В цьому діагнозі нічого страшного немає, це лікується. Як правило, достатньо масажу, щоб прохідність канальця у малюка відновилася. Не варто займатися самолікуванням, а необхідно звернутися до дитячого окуліста. Він навчить, як робити масаж і підкаже, чим промивати око. Якщо це не допомагає, то у віці 2-3 місяців проводять зондування слізного каналу. Процедура не складна, та після лікування ви забудете, що таке закисання очка.
Немає, напевно, людей, у яких в дитинстві не виникали проблеми з очима - закисання, почервоніння, біль. У статті піде мова про кон'юнктивіті, тобто запаленні слизової оболонки ока. Розглянемо, чим лікувати дитину очей, якщо він гноїться.
Слід знати, що причин виникнення захворювання три, відповідно, це захворювання буває наступних типів:

 • вірусний кон'юнктивіт;

 • бактеріальний;

 • алергічний.


 • Залежно від цього призначають і лікування очей. Складність лікування полягає в тому, що симптоми всіх видів кон'юнктивіту майже однакові. З'ясувати, чому гнояться очі у дитини можна, якщо проаналізувати події, які передували захворюванню. Наприклад, дитина грався у піску, після чого очі почервоніли, або малюкові напередодні подарували плюшеву іграшку, яка могла б викликати алергічну реакцію. А можливо, дитина перехворіла на грип або ангіну. Аналіз подій дозволить встановити правильний вид недуги.
  Якщо запалення ока вірусного характеру, тоді лікування марно. Недуга пройде самостійно, коли організм виробить імунітет. Це відбудеться протягом 5-7 днів. Якщо ми маємо справу з алергічним кон'юнктивітом (тоді у дитини запалюються обидва очка), тоді промивання потрібно поєднувати з прийомом антигістамінних препаратів.
  Якщо бактеріальний кон'юнктивіт, тоді лікар призначає місцеві антибіотики.
  Часто батьки не поспішають до окуліста. Пам'ятайте, що тільки протягом 1-2 днів ви можете боротися з недугою в домашніх умовах. Нижче детальніше відповімо на запитання: чим лікувати дитину вдома, якщо у нього гнояться очі?

  Що робити, якщо у дитини сильно гнояться очі? • Оченята добре промивати сольовим розчином (1 чайна ложка солі на літр кип'яченої води), відваром ромашки або фурациліном. Важливо не переносити інфекцію з одного очка на інший. Тому тампони повинні бути для кожного ока окремі. Промивати потрібно теплим розчином, акуратно знімаючи скоринки. Таку процедуру необхідно робити малюкові часто - через кожні 2 години протягом 1-2 днів.

 • Чим можна закапати очі дитині, якщо вони гниють? Кожні 2-4 години рекомендується використовувати дезінфікуючі краплі: Альбуцид (10% для немовлят і 20% для діток постарше); 025% розчин препарату Левомецитин, Колбіоцін, Фуцитальмик, Витабакт та ін.

 • Діти краще переносять мазі, ніж краплі, т. к. вони не щипають очі. Існують такі мазі, які допоможуть від кон'юнктивіту: 1% Тетрациклінової, 1% Эритромициновая Тобрекс.


 • Таким чином, ми розглянули, чим можна промити і закапати очі дитині, якщо вони гниють.
  Гнояться очі у дитини - чим лікувати?
  Кількість процедур можна зменшити на 3-4 день, якщо хвороба буде успішно проходити.
  Важливо знати, що самостійне лікування протипоказане, якщо:

 • більше 2 днів гнояться очі і поліпшень немає;

 • вашій дитині до 1 року;

 • є симптоми світлобоязні;

 • дитина скаржиться на біль в очах;

 • малюк став гірше бачити;

 • з'явився бульбашка на верхньому столітті.


 • У цих випадках необхідно негайно піти з дитиною до окуліста.
  Читайте також
  Почервоніло око у дитини – що робити?
  Почервоніло око у дитини – що робити?
  Існує маса варіантів, чому у дитини можуть почервоніти очі. Батькам необхідно постаратися з'ясувати, що вплинуло на погане самопочуття очей малюка,
  У дитини гнояться очі - що робити?
  У дитини гнояться очі - що робити?
  Закисання ока у дитини викликано кон'юнктивітом. Ось тільки природа його появи різна. Тому потрібно зрозуміти, від чого відбувається загноение очей у
  Гнояться очі у дитини
  Гнояться очі у дитини
  Загноение очей і у новонародженої дитини, і у малюка постарше завжди повинно насторожувати батьків. Про причини такого явища і про те, що робити,
  Гноїться очко у новонародженого
  Гноїться очко у новонародженого
  Молоді мами часто лякаються, коли у дітей з'являються жовті липкі виділення біля очей. При цьому самі очі не червоніють, а шкіра навколо ...
  Чому гнояться очі у дитини?
  Чому гнояться очі у дитини?
  Кон'юнктивіт - це хвороба очей, від якої страждають як дорослі, так і малеча. Найбільш часто кон'юнктивітом хворіють діти з ослабленим імунітетом.
  Кон'юнктивіт у дітей
  Кон'юнктивіт у дітей
  На жаль, багатьом дітям деколи доводиться зустрічатися з таким небезпечним і досить поширеним недугою, як кон'юнктивіт. Це захворювання ...