Лікування аскаридозу у дітей

Лікування аскаридозу у дітей
Багато батьків несерйозно ставляться до такого дитячого недузі, як аскаридоз. І дуже даремно. Насправді, у результаті зараження аскаридами та їх подальшої життєдіяльності, в маленькому організмі можуть початися незворотні процеси.
Підвищена стомлюваність, нудота, сухий кашель, хрипи, блювання, зниження артеріального тиску - це лише мала частина супутньої симптоматики. Коли аскаридоз переходить у другу, кишкову стадію, у малюків трапляються судоми, з'являються світлобоязнь, істеричні припадки, головні болі і запаморочення. Власне, тому, аскаридоз у дітей вимагає термінової діагностики і лікування.

Схема лікування аскаридозу у дітей


При перших підозрах на аскаридоз батькам необхідно прийняти термінові заходи. Насамперед потрібно звернутися до дитячого педіатра, який призначить необхідне обстеження. Перевірка на наявність аскарид проводиться за допомогою серологічної реакції. Також на початковій стадії виявити паразитів можна, якщо здати аналіз мокротиння на наявність личинок. Кишкову стадію хвороби можна діагностувати виключно за допомогою дослідження калу. Схему лікування аскаридозу у дітей визначає лікар, орієнтуючись на вік дитини і його загальний стан.
Як правило, лікування аскаридозу у дітей проводиться протиглистовими препаратами: Немозолом, Альбендазолом, Мебендазолом, Медамином або Пірантелу. Дозування і тривалість лікування підбираються виключно лікарем. Варто відзначити, що Немозол - досить сильне ліки, тому до його допомоги вдаються тільки у вкрай запущених випадках.
Щоб уникнути повторного зараження, курс лікування повинні пройти всі члени сім'ї. Також на цей період потрібно обмежити контакти з іншими людьми.
Судити про результати терапії можна лише по закінченні трьох тижнів.
Для забезпечення якнайшвидшого одужання, медикаментозне лікування аскаридозу у дітей можна поєднати з народними засобами. Ось кілька дієвих рецептів:

  • Лікування аскаридозу у дітей
    Часник - згубний для паразитів. Можна просто регулярно вживати його в їжу, маленькій дитині досить натерти часник і покласти його на тарілку - аскариди відчую запах і кинуться покинути організм.

  • Смачне і ефективний засіб у боротьбі з гельмінтами – гарбузове насіння. Невелика кількість з'їдених зерен на день натщесерце, в рази прискорить процес одужання.

  • Хороших результатів допомагають домогтися трав'яні настої і відвари. Наприклад, 3 ст. л. пижма потрібно залити окропом (200 мл), дати настоятися протягом 1-2 годин і пити по 1 ст. л. за 3 рази в день після їжі.