Аналіз крові на цукор у дітей – норма

Аналіз крові на цукор у дітей – норма
Практично всі серйозні захворювання набагато краще піддаються лікуванню, якщо виявити їх на ранній стадії. Однією з таких хвороб є і цукровий діабет. Всупереч загальноприйнятій думці, перевищення вмісту глюкози в крові можна виявити навіть у самих маленьких діток, а не тільки у людей похилого віку. Саме тому здавати аналіз крові на цукор, як дорослому, так і дитині, необхідно регулярно.
Крім того, зниження рівня глюкози також може свідчити про неблагополуччя в крихітному організмі. У даній статті ми розповімо вам, які значення в нормі можна побачити в результаті аналізу крові на цукор у дітей, і в яких ситуаціях необхідно додаткове обстеження дитини.

Розшифровка аналізу крові на цукор у дітей


Звичайно рівень глюкози у маленьких дітей дещо нижча, ніж у дорослих. По мірі дорослішання цей показник незначно збільшується.
Так, у немовлят, починаючи з народження і до виповнення їм першого року, показник рівня вмісту цукру в аналізі не може бути нижче 28 ммоль/літр і вище 44 ммоль/літр. У маленьких діток з 1 до 5 років ця величина може змінюватись в межах від 33 до 50 ммоль/літр. Нарешті, у малюків старше 5 років нормальний показник вмісту глюкози
Аналіз крові на цукор у дітей – норма
становить від 33 до 55 ммоль/літр.
Щоб отримати правильний результат біохімічного аналізу і, зокрема, показник рівня цукру, кров треба здавати з самого раннього ранку, натщесерце. При отриманні критичних відхилень вище 61 ммоль/літр або нижче 25 ммоль/літр малюк повинен бути одразу ж направлено на додаткове обстеження та консультацію лікаря-ендокринолога.
Якщо ж дитина правильно здавав аналіз, і при цьому біохімічне дослідження показало рівень цукру від 55 до 61 ммоль/літр, слід провести повторний аналіз після вживання всередину глюкози.