Пульс у дітей - норма (таблиця)

Пульс у дітей - норма (таблиця)
Правильне функціонування серцево-судинної системи - важлива складова здоров'я дитини. Її показники: артеріальний тиск і пульс, які у дітей повинні відповідати нормі. Частоту серцевих скорочень (ЧСС) можна легко вимірювати і контролювати в домашніх умовах.
Вимірювання пульсу потрібно проводити, коли дитина знаходиться в спокійному стані, в одному і тому ж положенні (наприклад, сидячи) протягом декількох днів, щоб картина була ясніше. Краще це робити з ранку, після сніданку. Для вимірювання пульсу потрібно знайти велику артерію на зап'ясті, в скроневій області або шиї. Засікти одну хвилину на секундомірі і рахувати кількість ударів за цей час. Можна засікти 15 секунд, а кількість помножити на чотири. Пульс у дітей змінюється з віком. Чим молодша дитина, тим частіше частота серцевих скорочень. Норму частоти пульсу у дітей за віком можна подивитися в таблиці.
Пульс у дітей - норма (таблиця)


Старше 15 років показники прирівнюються до частоті серцевих скорочень дорослої людини і складають, в середньому, 70 ударів в хвилину.
Пульс і тиск змінюються протягом дня. Це нормально і потрібно для того, щоб організм людини міг пристосуватися до навколишнього світу.
Значні відхилення показників частоти серцевих скорочень може говорити про які-небудь порушення в роботі організму.
Якщо пульс у дітей значно перевищує норми таблиці, згідно з віком, це може статися з різних причин:

 • активне фізичне навантаження;

 • перевтома;

 • емоційний сплеск;

 • в приміщенні душно;

 • які-небудь захворювання дитини (дихальної, серцево-судинної системи, ендокринні порушення, низький гемоглобін).


 • Коли пульс дитини перевищує норму і в спокійному стані, це називається тахікардією.
  Зворотна ситуація, коли частота серцевих скорочень менше усереднених показників, що часто буває у спортсменів. Це говорить про хорошу роботу серця і тренованості організму. Тут важлива умова - хороше самопочуття дитини. Якщо ж він почуває себе погано, скаржиться на запаморочення і слабкість, тоді краще звернутися за консультацією до фахівця. Потрібно мати на увазі, що уповільнення пульсу у дитини у сні є нормою.
  ЧСС у недоношених дітей
  Давайте поговоримо про те, які показники пульсу для недоношених дітей є нормою. Коли дитина народжується раніше терміну, то часто він має певну незрілість деяких органів. Тому час його адаптації до життя поза утроби відбувається дещо інакше і показники життєздатності можуть відрізнятися. Так, наприклад, пульс у недоношеної дитини може досягати 180 ударів за хвилину і при цьому не бути патологією. У деяких випадках частота серцевих скорочень таких дітей зберігається в межах 120-160 як і для інших немовлят. Потрібно враховувати, що діти, народжені раніше терміну, більш чутливі до зовнішніх подразнень, які помітно збільшують частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск. Тому недоношеній дитині треба створити спокійну обстановку і
  Пульс у дітей - норма (таблиця)
  намагатися захистити його від занадто гучних звуків або яскравого світла.
  Частота серцевих скорочень у дітей-спортсменів
  Як вже говорилося вище, у тренованих дітей пульс менше і це добре. Дитина, яка займається спортом, повинен знати, як розрахувати максимум серцевих скорочень, який для нього є нормою. Для цього можна скористатися формулою: 220-вік. Відповідь покаже верхню допустиму межу. Також потрібно знати, що пульс повинен повернутися до своїх звичайних значень через 10 хвилин після закінчення тренування. Це є показником хорошої роботи серця.