Дитина кульгає, але нога не болить

Дитина кульгає, але нога не болить
Ви помітили, що ваш малюк почав кульгати. Оглянувши нижню кінцівку, видимих пошкоджень не побачили, а на питання, болить ніжка, дитина відповідає негативно. Причиною такого симптому може бути не тільки забій.
Далі в нашій статті розглянемо, чому дитина почав кульгати на одну ногу.
Для початку варто перевірити взуття, адже малюк може кульгати з-за того, що вона тісний. Можливо, в черевичок потрапив камінчик або з підошви стирчить цвях. Якщо дитина став кульгати на одну ногу, тоді вам необхідно її добре оглянути. Можливо дискомфорт викликає врослий нігтик на пальчику. Також попросіть малюка зігнути і розігнути гомілковостопний, колінний і стегновий суглоби. Спостерігайте за реакцією дитини – не викликають руху неприємних відчуттів. Обов'язково огляньте пах – не виникла тут припухлість, не запалилися чи лімфовузли?

Чому дитина почав кульгати?


Далі розглянемо причини безболісної кульгавості у діток.

  • Неприємний симптом може бути викликаний стресом, який переживає дитина. Поговоріть з малюком про те, що викликало у нього неспокій, і поспостерігати за його поведінкою кілька днів. Ваше чадо незабаром перестане кульгати, якщо це було викликано негативними емоціями.

  • Якщо дитина після сну кульгає на одну ногу – це може бути викликано його інтенсивним зростанням. Справа в тому, що судини, що забезпечують живлення кісток і м'язів, до 7-10-річного віку містять ще мало еластичних волокон. Циркуляція крові в суглобах поліпшується, коли малюк активно рухається. Вночі тонус суглобів зменшується, з-за чого дитина після сну кульгає.

  • Виникнення ортопедичних проблем – погана постава, сколіоз, плоскостопість. З цих причин порушується центр тяжкості,
    Дитина кульгає, але нога не болить
    і тиск тіла зміщується на одну ногу.

  • Вроджена патологія серця і судин теж може бути поясненням, чому дитина почав кульгати без видимої причини. З-за цієї недуги знижується кровотік в нижніх кінцівках. Малюк може спотикатися, падати і скаржитися на втому в ногах.


  • Ми розглянули найбільш поширені причини, чому дитина кульгає, але нога при цьому не болить. Батьки, пам'ятайте, що від вашого дбайливого ставлення до малюка залежить його здоров'я. Якщо ви помітили дивний симптом, то обов'язково покажіть дитину лікарю.