Частота пульсу у дітей – норма за віком

Частота пульсу у дітей – норма за віком
Частота серцевих скорочень у людини непостійна. У нормі вона значно змінюється з віком і, крім того, залежить від безлічі зовнішніх факторів. Так, частота пульсу у новонародженої дитини в два рази більше, ніж у дорослої людини.
Відхилення частоти серцевих скорочень від нормальних значень може свідчити про наявність кардіологічних і ряді інших захворювань. У деяких випадках ця величина може короткочасно підвищуватися і знижуватися і у абсолютно здорової людини, але тоді вона дуже швидко повертається до колишнього значення.
Щоб зрозуміти, чи правильно функціонує серцево-судинна система у вашої дитини, вам необхідно знати норму частоти пульсу у дітей за віком. У цьому вам допоможе наступна таблиця:
Частота пульсу у дітей – норма за віком


Як видно з таблиці, у нормі частота пульсу у дітей скорочується із зростанням малюка. По мірі дорослішання серце пристосовується до умов життя свого володаря і зовнішньому середовищі, і приблизно до 15 років починає скорочуватися з тією ж швидкістю, що й у дорослих.
Про що можуть свідчити відхилення частоти пульсу від нормальних значень?
Частота пульсу у дітей може короткочасно відхилятися від нормальної величини після емоційного потрясіння, фізичної активності. Крім того, при тривалому перебуванні дитини в задушливому приміщенні пульс також може незначно частішати. Нарешті, при інфекційних та інших захворюваннях, що супроводжуються підйомом температури тіла, частота серцевих скорочень може збільшуватися.
Разом з тим, збільшення частоти пульсу може свідчити про серйозні порушення, при яких необхідна обов'язкова консультація фахівця, наприклад:

  • ендокринні патології;

  • кардіологічні захворювання, вади серця;

  • наявність будь-яких новоутворень;

  • ураження центральної нервової системи.


  • Таким чином, при регулярному збільшення частоти пульсу у дитини, яка не повертається до нормальних значень через короткий проміжок часу, необхідно звернутися до лікаря для проведення детального обстеження і призначення відповідного лікування.