У дитини болить голова в лобовій частині

У дитини болить голова в лобовій частині
З головним болем може зіткнутися будь-яка людина незалежно від віку. У цього неприємного явища є ряд причин. Має значення характер болю. Вона може бути ниючий, різка, тупа. А також важлива її локалізація. Наприклад, іноді мами відзначають, що у дитини болить голова в області чола. Цей стан може супроводжуватися й іншими симптомами. Батькам варто знати, що може викликати подібне погіршення самопочуття у дітей.

Причини головного болю у дитини в області чола


Існує ряд захворювань і станів, які можуть спровокувати такий симптом:

  • гайморит - досить поширене захворювання, яке часто розвивається як ускладнення після перенесених інфекцій;

  • підвищений внутрішньочерепний тиск;

  • при багатьох інфекційних хворобах, під час яких підвищується температура, у дитини болить лоб, це може бути і ГРВІ, грип та пневмонія.

  • фронтит - одна з форм синуситу, при ньому запалюється лобова пазуха;

  • у школярів такий біль буває із-за напруги м'язів голови, сприяють цьому неправильне положення за столом;

  • якщо у дитини часто болить голова в лобовій частині, то це може бути викликано необхідністю постійно вдивлятися, це характерно при зниженому зорі.


  • Діагностика
    Лікування слід спрямувати на усунення причини, що викликала проблему. Якщо хворобливі відчуття супроводжуються іншими ознаками інфекційних захворювань, то слід викликати лікаря. Він призначить терапію. Якщо ж у дитини регулярно болить лоб, то варто пройти обстеження. Спочатку слід відвідати педіатра, який при необхідності видасть направлення до інших фахівців, таким як лор, невропатолог, окуліст. Також лікар попросить здати загальний аналіз крові, сечі, пройти електрокардіограму. Для уточнення діагнозу, можливо, знадобиться пройти й інші дослідження (рентген, МРТ, КТ).