Гаряча голова у дитини без температури

Гаряча голова у дитини без температури
Досить часто молоді мами звертаються до педіатрів з проблемою, при якій у дитини без температури голова (чоло) гаряча. Давайте спробуємо розібратися, що може бути причиною розвитку такої ситуації.

Чому у маленької дитини гаряча голова?


Для початку необхідно сказати, що при діагностиці причини появи цієї ситуації, потрібно в першу чергу звертати увагу на вік малюка. Так, нормальна температура новонародженого немовляти, практично завжди наближена до 37 градусів. Це пояснюється тим, що механізм терморегуляції у таких малюків недосконалий, вони дуже сильно залежать від температури навколишнього середовища. Саме тому, з часом у дитини тіло холодне, а сама голова - гаряча, але температури немає.
Також необхідно сказати, що досить часто у дитини може бути гарячою голова при прорізуванні зубів. Підвищення ж температури тіла при цьому може і не спостерігатися.
Однак у більшості випадків дане явище у маленьких дітей спостерігається внаслідок надмірної опіки мам, які сильно кутають свого малюка. Варто зняти кілька сорочечок – як, так званого «спека», і не бувало.
Що робити в подібній ситуації?
Якщо ж все-таки в дитини спостерігається підйом температури, ноги при цьому холодні а голова гаряча, то швидше за все це свідчить про початку інфекційного процесу.
Для початку необхідно відрегулювати теплообмін в організмі дитини, укривши його теплою ковдрою.
Гаряча голова у дитини без температури
Якщо температура піднімається вище 38 градусів, необхідно викликати швидку допомогу.
Чекаючи приїзду лікарів, мама повинна давати дитині якомога більше пиття. Відмінно при цьому підходять компоти, морси, можна використати і звичайну питну воду.
Якщо ж у дитини температури немає, а голова при цьому гаряча, необхідно провітрити задушливе приміщення, а на час провітрювання вийти в сусідню кімнату, щоб уникнути застуди. Самої дитини необхідно легше одягнути, щоб він не пітнів. Якщо подібні дії не змінили ситуацію, необхідно звернутися за консультацією до педіатра.