Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

У дитини температура 39 без симптомів

1-02-2016, 13:34
4417
0
У дитини температура 39 без симптомів
Дуже висока температура в карапуза – це завжди страшно, особливо коли вона тримається не один день, а жарознижуючі препарати її не збивають. Що робити в цьому випадку: викликати швидку допомогу, або чекати поки сама пройде, замислювався кожен з батьків. Температура 39 градусів і вище без симптомів у дитини може бути по ряду причин. Захворювання, які викликають лихоманку, іноді вимагають термінової госпіталізації дитини, а іноді імунна система сама поборе інфекцію і спеціального лікування проводити не потрібно.
Чому виникає висока температура?
Якщо батьки виявили у малюка високу температуру, то це говорить про те, що йде запальний процес в організмі або імунна система малюка бореться з інфекціями, вірусами або бактеріями. Існують дитячі інфекційні захворювання, симптоматика яких починається з високої температури, причому збити її, якщо і вдається, то зовсім ненадовго. Отже, до них відносяться:

 • Дитяча розеола. Вона поширена у малюків до двох років і перші 3-4 дні протікає без симптомів, але з температурою 39 як у немовляти, так і старшого дитини. Після цього періоду на тілі з'являється висип, який через кілька днів сходить. Захворювання не вимагає спеціального лікування, крім прийому малюком жарознижуючого.

 • Ентеровірусний везикулярний стоматит. Це захворювання вражає в основному дітей у віці до 10 років. Проявляється високою температурою, а через деякий час починає розвиватися стоматит і з'являється висип на шкірі. Особливого лікування не вимагає і проходить через 10 днів після появи перших симптомів.


 • Крім дитячих інфекцій, є абсолютно банальні захворювання, якими хворіють як діти, так і дорослі. Крім цього, є стани, які можуть призвести до підвищеної температури. Найпоширеніші серед них:

 • Вірус грипу. Проявляється у дитини високою температурою 39 градусів і перші дні протікає без видимих симптомів і скарг на біль у горлі або на нежить. Малюки стають апатичними до ігор, у них спостерігається поганий апетит, з'являється ломота в м'язах і відчуття втоми. Це захворювання вимагає медикаментозного лікування і, як правило, включає в себе групу жарознижуючих ліків, засобів для підвищення імунітету і вітаміни, а при появі кашлю, препарати для боротьби з ним.

 • Прорізування зубів. Поява зубів у всіх малюків відбувається по-різному. Одні мами кажуть, що зубки з'явилися без особливих проблем, а інші скаржаться на те, що у дитини була кілька днів температура 39 без інших симптомів, безсонні ночі і сильна примхливість крихти.

 • Стрес. Як ні банально це звучить, але у підлітка, так і у малюка меншого віку, температура 39 без симптомів може бути викликана сильним хвилюванням. Переїзд, неприємності в школі, проблеми в сім'ї і з друзями, можуть на кілька днів викликати лихоманку у дитини.


 • Крім цього є ще причини, чому у дитини спостерігається температура 39 без симптомів, і збити її ліками не вдається:

 • Приховані інфекційні захворювання. Вони вражають певний орган малюка і не завжди починаються з болю: гострий пієлонефрит, пневмонія, аденоїдит, інфекції сечовивідних шляхів, гайморит і т. д.
  У дитини температура 39 без симптомів
  Якщо є підозри на ці захворювання, то потрібна термінова консультація лікаря.

 • Патологічні стани. Різні пухлини, цукровий діабет, лейкоз, анемії тощо, - все це може викликати жар у дитини.


 • Що робити, якщо у малюка несподівано з'явилася температура 39 без симптомів, то, насамперед, дати йому жарознижуючий на основі парацетамолу або ібупрофену і спостерігати за його станом. Крім цього рекомендується рясно поїти дитину і покласти його в ліжко.
  Якщо температура тримається більше двох днів, то потрібно звернутися до лікаря, можливо, вашому малюкові потрібна госпіталізація.
  Читайте також
  Температура при вітряній віспі у дітей - скільки днів?
  Температура при вітряній віспі у дітей - скільки днів?
  У дитячому віці малюки досить легко справляються з вітрянкою, але кожна дитина індивідуальна, і в залежності від імунітету, може відреагувати на
  У дитини 4-й день температура
  У дитини 4-й день температура
  Нормальний перебіг захворювання передбачає підвищення температури на протязі не більш, ніж трьох днів. Проте в силу ряду причин, температура може
  У дитини висип і температура
  У дитини висип і температура
  Поява висипки у дитини з температурою - вірна ознака захворювання, інфекційного або бактеріального. Про те, які причини можуть викликати висип у
  Висока температура у дитини без симптомів
  Висока температура у дитини без симптомів
  Напевно, перше, що купують батьки для аптечки свого майбутнього малюка - це термометр. Адже всім відомо, що одним з найважливіших показників здоров'я
  Розеола у дітей: симптоми і лікування
  Розеола у дітей: симптоми і лікування
  У дитини температура і висип. Чи може це бути розеола? Цілком ймовірно, що це дійсно розеола. Розеола - це одна з нешкідливих, але неприємних
  Дитяча розеола
  Дитяча розеола
  Дитина на перших роках життя беззахисний, не може висловити де, як, що у нього болить, а між тим, він схильний до великої кількості захворювань, які