У калі у дитини чорні ниточки

У калі у дитини чорні ниточки
Іноді батькам доводиться стикатися з речами, які в житті не зустрічаються часто. Такі ситуації лякають, і не зовсім зрозуміло, як далі поводитися з малюком. У калі у дитини виявлено чорні ниточки – це один з таких моментів. Варто терміново бігти до лікаря або чекати поки цей симптом пройде самостійно, можна зрозуміти з того, з яких продуктів складається раціон карапуза.
Що їсть малюк?
Всім відомо, що травна система малюка працює не зовсім так, як у дорослих. Деякі продукти, які потрапляють в організм дитини, засвоюються з працею або взагалі не перетравлюються до кінця, і виходять з випорожненнями. Чорні ниточки в калі у немовлят і у дітей старшого віку, як правило, виникають з двох причин:

 • якщо напередодні малюк їв яблука, хурму, ківі, груші, банани;

 • вітаміни або лікарські препарати, до складу яких входить залізо.


 • Отже, з переліченого видно, що вживання в їжу залізовмісних продуктів загрожує тим, що у малюка в калі батьки виявлять чорні ниточки, які в паніці нерідко приймають за «дивних» глистів.
  Чому так відбувається?
  Незріла травна система немовлят, особливо, якщо банан або яблуко було введено в раціон перший раз, може таким чином відреагувати на ці продукти. Чорні ниточки в дитячому кале це не що інше, як незасвоєні частинки заліза, і лякатися цього не варто. У дитини старшого віку таке явище може з'явитися після того, як він з'їв велику кількість хурми або ківі.
  У калі у дитини чорні ниточки
  Причому варто звернути увагу на те, що залізо, що міститься в цих продуктах, може виводитися з організму маленької людини не тільки у вигляді тонких ниток, пофарбованих у чорний колір, але і у вигляді точок, розміром з макове зернятко.
  Норма це?
  Поява чорних «черв'ячків» в калі дитини є нормою, якщо він їв продукти, багаті на залізо, і лікувати це не потрібно. Точно так само, як не варто прибирати з раціону ці корисні фрукти. Крім заліза, в бананах, наприклад, міститься велика кількість калію, який необхідний для розвитку розумової діяльності у дітей, а в яблуках міститься вітамін С, який здатний забезпечити захист дитини від вірусів і бактерій. З часом травна система почне повністю засвоювати залізо, і чорні ниточки зникнуть з випорожнень вашого малюка. Інша справа, якщо ваша дитина не їв залізовмісні продукти, тоді це привід для відвідин лікаря і здачі аналізів. Він допоможе батькам розібратися в причині настільки незвичайного явища і якщо буде потрібно, призначить відповідне лікування.