Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Збільшені лімфовузли на шиї у дитини - причини

1-02-2016, 13:41
2545
0
Збільшені лімфовузли на шиї у дитини - причини
Коли малюкам нездужає, це завжди привід для занепокоєння і відвідування лікаря. Якщо у малюка спостерігається нежить і болить горло – це означає, що малюк підхопив, наприклад, ГРВІ, і батьки знають, як вирішити цю проблему. Інша справа, якщо несподівано мама і тато виявили, що у дитини збільшені лімфовузли на шиї, то причини, з яких це сталося, можуть бути різні.
Для чого потрібні лімфовузли?
Якщо згадати уроки анатомії, то лімфовузол - це те місце, де утворюються імунні клітини в організмі людини. При наявності в організмі вірусів, інфекцій або бактерій імунна система дитини починає активну боротьбу з шкідливими «гостями» і це пояснює, чому у дитини збільшені лімфовузли, причому не тільки на шиї, але і в паховій області, під пахвами і т. п. Все залежить від того, з чим бореться організм дитини. При загальній інфекції вони змінюють свій розмір по всьому тілу, а при локальній - тільки на певній ділянці.
Чому збільшуються лімфовузли?
Причини запалення лімфовузлів на шиї у дитини можуть бути різноманітні. Як правило, це запальний процес, який зачіпає верхню частину корпусу малюка. До найпоширеніших належать:

 • Захворювання горла і дихальної системи.

 • Ангіни, бронхіти тощо – це причини збільшення лімфовузлів на шиї не тільки у дітей, але і у дорослих. Зміни в розмірах у цьому випадку, говорить про активну боротьбу імунної системи з інфекцією, яка «атакує» органи дихання і горла.
 • Хронічні захворювання.

 • Це одне з пояснень, чому періодично запалюються лімфовузли на шиї у дитини, причому особливо в періоди, коли відбувається рецидив захворювання.
 • ГРВІ або застуда.

 • Як правило, у дорослих при хорошому імунітеті, лімфовузли при цих захворюваннях залишаються колишніх розмірів, а ось у малюків, особливо з ослабленим імунітетом, поява збільшених лімфовузлів на шиї – це один з найпоширеніших симптомів хвороби.
 • Стоматити, каріозне ураження зубів і т. п.
  Ці захворювання допоможе вам визначити лікар-стоматолог. Будь-які запальні процеси в ротовій порожнині у дитини можуть призвести до збільшення лімфатичної системи в області голови.
 • Вакцинація.

 • У маленьких діток збільшення в розмірах лімфовузлів на шиї може бути наслідком перенесеної щеплення БЦЖ. При цьому, як тільки організм адаптується до вакцини, вони стануть колишніх розмірів.
 • Інфекційний мононуклеоз.

 • При цьому захворюванні сильно збільшені лімфовузли не тільки на шиї у дитини, але і в паховій області, під пахвами. Як правило, симптоми проходять протягом двох тижнів і до цього моменту дитина вважається видужалий.

  Крім цього, при таких захворюваннях, як дифтерія, герпес, фурункульоз, затяжна й тяжка форма пелюшкового дерматиту і т. п. може спостерігатися зміна розмірів лімфатичної системи на шиї у дитини.
  Коли варто бити на сполох?
  Пухлини – це захворювання, при яких без спостереження лікаря і відповідних препаратів,
  Збільшені лімфовузли на шиї у дитини - причини
  можна втратити дорогоцінний час, який потрібно витратити на лікування малюка. Як тільки організму дитини загрожує злоякісний процес, лімфатична система б'є тривогу. Лімфовузли починають активно виконувати роль бар'єру, який затримує «погані» клітини і не дає їм поширюватися по організму дитини.
  Отже, треба запам'ятати, що змінені в розмірах лімфовузли – це не самостійне захворювання, а наслідок нездужання організму дитини. Часте запалення лімфовузлів на шиї у дітей може свідчити про низький імунітет і, можливо, про прихованому хронічному захворюванні. І перший, і другий фактор, повинні послужити приводом для звернення до фахівців.
  Читайте також
  Лімфовузли на шиї у дітей
  Лімфовузли на шиї у дітей
  Практично всі батьки, якщо вони не є медиками, починають панікувати, побачивши, що у дитини збільшені лімфовузли на шиї або в якомусь іншому місці.
  Збільшення лімфовузлів у дітей
  Збільшення лімфовузлів у дітей
  В нормі лімфатичні вузли у дітей промацуються при натисканні пальцями. Але іноді можна помітити їх явне збільшення, яке називається лімфаденопатією і
  Лімфовузли на потилиці у дитини
  Лімфовузли на потилиці у дитини
  Лімфовузли в нашому організмі виконують захисну функцію, беручи участь в процесах кровотворення і виробляючи лімфоцити. Їх кількість досягає 400 і
  У дитини запалені лімфовузли, що робити?
  У дитини запалені лімфовузли, що робити?
  Лімфатичні вузли також часто називають гландами. В організмі людини є багато лімфовузлів різного розміру, але всі вони такі маленькі, що намацати
  Лімфовузол за вухом у дитини
  Лімфовузол за вухом у дитини
  [/b] [b] [i] Лімфовузол за вухом у дитини [/i] [/b] є одним з елементів, що належать до лімфатичній системі людини. Складовими лімфатичної
  Інфекційний мононуклеоз у дітей, симптоми і лікування мононуклеозу у дітей
  Інфекційний мононуклеоз у дітей, симптоми і лікування мононуклеозу у дітей
  Якщо ваш малюк раптом почав хропіти уві сні це зовсім не смішно. Перше, що ви повинні зробити - взяти все необхідне і бігти до лікаря. Хропіння у