Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дисплазія у дітей

1-02-2016, 13:41
927
0
Дисплазія у дітей
На жаль, не завжди дитина народжується здоровою, і батьки повинні вкласти багато часу і сил, щоб допомогти своєму маляті знайти втрачене. Нерідко у дітей першого року життя можна зустріти дисплазію суглобів, яка виявляється як при народженні, так і під час планових оглядів ортопеда в 3 6 і 12 місяців.
Захворювання це досить серйозне і вимагає тривалого лікування, яке непросто дається і дитині, і мамі. Якщо дисплазію не лікувати, то дитина, ставши на ніжки, буде погано ходити, накульгуючи, а надалі така ситуація призведе до інвалідного крісла. Так що почати боротися з хворобою потрібно якомога раніше, щоб вже до року побачити довгоочікуваний ефект і зняти діагноз.

Які ознаки дисплазії у дітей?


Якщо мама помічає, що при розведенні ніжок під час гімнастики дитина напружується, йому не подобаються такі дії, або вона чує клацання під час масажу і зарядки, то це привід для негайного звернення за кваліфікованою допомогою. Відносним ознакою дисплазії суглобів у дітей є несиметричні складочки на ніжках, але це не завжди є показником відхилення.

Лікування дисплазії суглобів


Для зовсім маленьких діток від народження і до 9 місяців використовуються м'які стремена Павлика або подушка Фрейка залежно від виду захворювання – вивих, підвивих, вроджений вивих. Ближче до року дитині одягають більш жорстку конструкцію, яка чітко фіксує хворий суглоб, вона називається шина-розпірка з туторами.
Такі конструкції знімаються з малюка лише під час купання. А решту часу дитина проводить у них, адже без такої фіксації суглобів лікування буде неефективним.
Крім стремен і розпірок, малюку на протязі всього курсу лікування постійно проводиться лікувальний масаж, електрофорез з препаратами кальцію, лікувальна фізкультура і контролюється процес за допомогою УЗД. Як правило, вилікувати цю хворобу можна, якщо вчасно помітити її.

Дисплазія сполучної тканини у дітей


Крім усім відомої дисплазії бедерных суглобів, є інше захворювання, що має схожу назву, але зовсім інше за своїм значенням – це дисплазія м'яких тканин у дітей, ще її називають «м'язова».
При всьому різноманітті термінів, сенс зводиться до того, що у дитини на генному рівні ще внутрішньоутробно сталася неправильна закладка клітин сполучної тканини, а вона, як відомо, присутня у всіх органах і системах людини. Тому такий діагноз – це не якесь одне конкретне захворювання, а комплекс відхилень в роботі організму.
Поставити діагноз дитині з м'язової дисплазії непросто.
Дисплазія у дітей
У нього можуть спостерігатися такі відхилення, як підвищена рухливість зв'язок і суглобів (гуттаперчивость), вальгусне будова стопи, викривлення хребта і грудної клітини, порушення в роботі серця і органів травлення, проблеми із зором і судинною системою.
Все це може спостерігатися як окремо, так і спільно, і тільки досвідчений лікар, після ретельного всебічного обстеження може виявити захворювання. Лікування дисплазії м'яких тканин у дітей зводиться до ведення здорового способу життя з постійною посильної навантаженням на організм у вигляді фізкультури і непрофесійного заняття спортом (плавання, танці, велосипед).
Читайте також
Масаж при дисплазії кульшових суглобів
Масаж при дисплазії кульшових суглобів
Дисплазія кульшових суглобів - одна з найбільш часто зустрічаються ортопедичних проблем у дітей. Одним із складових лікування є масаж. Звичайно,
Дисплазія кульшових суглобів у дітей - симптоми
Дисплазія кульшових суглобів у дітей - симптоми
Дисплазія кульшових суглобів у дітей сьогодні зустрічається все частіше. На щастя, сучасна медицина в силах допомогти впоратися з цією недугою,
Дисплазія кульшових суглобів у дітей - лікування
Дисплазія кульшових суглобів у дітей - лікування
Дисплазія кульшових суглобів сьогодні має широке поширення серед малюків. На щастя, сучасна медицина володіє низкою ефективних засобів і методів для
Дисплазія кульшових суглобів у новонароджених
Дисплазія кульшових суглобів у новонароджених
На сьогоднішній день у кожного п'ятого дитини зустрічається дисплазія кульшових суглобів. Якщо це захворювання виявлено, як це часто і буває, в самій
Дисплазія кульшових суглобів у дітей: головне - вчасно діагностувати!
Дисплазія кульшових суглобів у дітей: головне - вчасно діагностувати!
Тазостегновий суглоб - одна з найважливіших складових опорно-рухового апарату, від його розвитку залежить формування ходи, постави. Тому дисплазія
Масаж дитині при дисплазії
Масаж дитині при дисплазії
Дисплазія кульшового суглоба - часто зустрічається у дітей дефект опорно-рухового апарату. Воно характеризується неправильним розташуванням