Чому у дитини болять ноги?

Чому у дитини болять ноги?
Маленькі діти досить часто скаржаться батькам на біль в нижніх кінцівках. Мами і тата починають сильно турбуватися і нерідко звертаються до лікаря за порадою. Тим не менш, іноді подібні неприємні відчуття пояснюються просто фізіологічними особливостями дитячого віку, а в ряді випадків вони вказують на наявність певних захворювань.
У даній статті ми розповімо вам про те, чому у дитини болять ноги, і що робити в такій ситуації.

Причини болю в ногах у дитини


У більшості випадків ноги у маленької дитини болять з наступних причин:

 • Фізіологічні особливості розвитку дитини часто призводять до того, що стопи і гомілки будуть рости швидше інших ділянок нижніх кінцівок. Там, де відбувається найбільш інтенсивний ріст тканин, повинен забезпечуватися рясний кровотік. Живлять кістка і м'язи судини досить широкі і здатні забезпечувати кров'ю збільшуються тканини, проте до виповнення дитині 7-10 років у них міститься недостатньо еластичних волокон. Коли малюк активний, поліпшується циркуляція крові, і кістки можуть рости і розвиватися. Під час сну знижується тонус судин, а значить, зменшується інтенсивність кровотоку. Це і стає основною причиною, чому у дитини болять ноги ночами.

 • Ортопедичні проблеми, такі, як сколіоз, викривлення хребта, плоскостопість та інші, часто викликають біль і дискомфортні відчуття.

 • Крім того, біль у ногах може супроводжуватися деяким носоглотковим інфекцій, наприклад, тонзиллиту або аденоїдиту.

 • При нейроциркуляторної дистонії у дитини вночі сильно болять ноги.
  Чому у дитини болять ноги?
  Крім того, малюк може відчувати дискомфорт в області серця або живота, а також головний біль.

 • Різні травми, забиття, розтягнення можуть викликати біль в області ніг.

 • Нерідко біль у ділянці пальців ноги викликає врослий ніготь.

 • Нарешті, якщо дитина старше 3 років говорить, що у нього болять ноги нижче колін, слід переглянути раціон його харчування. Найчастіше причиною такого стану стає недолік надходження в дитячий організм фосфору і кальцію. Малюкові необхідно їсти якомога більше свіжих овочів і фруктів, білої риби, м'яса, птиці та молочних продуктів. Незайвим буде прийом комплексу вітамінів і мікроелементів для дітей.


 • Якщо дитину сильно турбує не проходить біль у ногах, слід звернутися до лікаря-педіатра. Кваліфікований лікар, провівши всі необхідні обстеження, зможе встановити правильний діагноз і призначити необхідне лікування, а також консультацію фахівця.