У дитини знижені лімфоцити

У дитини знижені лімфоцити
Лімфоцити - білі клітини крові. Це різновид лейкоцитів. Вони вважаються важливим компонентом імунної системи, адже в їх функції входить боротьба з інфекціями та вірусами. Якщо у дитини знижені лімфоцити, то це говорить про порушення в роботі організму. Їх рівень можна дізнатися із загального аналізу крові. Але важливо розуміти, що для дітей і дорослих нормальні показники розрізняються. Тому оцінювати результати дослідження повинен лікар, який зможе врахувати вікові норми.

Причини, чому у дитини можуть бути знижені лімфоцити


Зниження кількості цих кров'яних тілець носить назву лімфопенії. Цей стан може бути вродженим, наприклад, при спадкових захворюваннях, при яких уражається імунна система. Але частіше лікарі виділяють придбану форму. Вона розвивається, якщо організм відчуває нестачу білка. Виникнути такий стан може внаслідок Сніду, аутоімунних захворювань.
Виділяють відносну лімфопенію, а також абсолютну. У першому випадку лімфоцити в крові у дитини можуть бути знижені за причини хронічних або гострих захворювань, які призводять до прискореної загибелі даних кров'яних тілець. Викликати цей стан можуть запальні процеси, пневмонія.
Абсолютна лімфопенія – наслідок імунодефіцитів. Проявитися вона може у малюків, які страждають від лейкозу, лейкоцитозу, тяжких захворювань печінки, при хіміотерапії.
Лімфоцити в крові у дитини можуть бути знижені за стресу, непрохідності кишечника. Також призвести до низького рівня цієї різновиди лейкоцитів може тривале лікування гормональними засобами.
Лімфопенія не має точних зовнішніх симптомів. Впевнено виявити цей стан доктор може лише на підставі досліджень крові. Але можливо виділити деякі зовнішні ознаки, що супроводжують даний стан:

  • у малюка можуть з'явитися виразки у роті;

  • іноді шкірні покриви набувають жовтий відтінок або стають надмірно блідими;
    У дитини знижені лімфоцити

  • може бути відмічено зменшення лімфовузлів, мигдаликів;

  • при пониженому вмісті лімфоцитів в крові у дитини значно частіше зустрічаються респіраторні захворювання;

  • а шкірі можуть з'явитися екзема, піодермія.


  • Якщо в аналізі крові у дитини знижені лімфоцити, то що це означає, пояснити повинен фахівець. Батькам не слід намагатися самостійно поставити діагноз малюкові. Адже у лімфопенії існує багато причин. До того ж людина без медосвіти може неправильно інтерпретувати результати дослідження.