Чому у дитини болить голова?

Чому у дитини болить голова?
Кожна мама хоча б раз стикалася з скаргами своєї дитини на головний біль. Звичайно малюки можуть описати симптоми, які їх турбують, після 4-5 років. Тим не менш, іноді болить голова навіть у найменших діток, про що дитина протягом довгого часу не може повідомити.
Якщо малюк скаржиться на болі в голові досить рідко, мама найчастіше просто пропонує йому випити таблетку. Між тим, іноді батьки бувають стурбовані питанням, чому у дитини постійно болить голова, і змушені звертатися за консультацією до лікаря.
Основні причини головного болю у дітей
Найбільш часто головний біль у дітей викликають наступні причини:

 • Різні вірусні захворювання можуть стати причиною не тільки погіршення загального стану малюка, але і головного болю. Якщо ви стурбовані, чому у дитини болить голова і температура, зверніться до педіатра для встановлення точного діагнозу і призначення відповідних лікарських препаратів.

 • Однією з найбільш поширених причин, чому у дитини часто болить голова, стають різні судинні порушення. Якщо у дитини систематично підвищується артеріальний тиск, може виникнути тимчасове або постійне звуження судин, в свою чергу, утруднювало кровопостачання головного мозку. При легких формах таких захворювань дитині може допомогти дотримання певного режиму дня, здоровий сон і прогулянки на свіжому повітрі.

 • У період навчання в школі головний біль найчастіше буває викликана надмірними навантаженнями і перевтомою.

 • Якщо мама стурбована питанням, чому у дитини болить голова і нудить, можливо, причина криється в мігрені. Це захворювання викликається недостатнім виробленням сератоніна і найчастіше передається по спадку.
  Чому у дитини болить голова?
  Мігрень у дитини вимагає комплексного лікування під наглядом досвідченого лікаря-невропатолога.

 • Травми голови – не рідкість в дитячому віці. Можливо, головний біль є наслідком падіння і удару малюка кілька днів тому.

 • Негайно зверніться до медичної установи для проведення ультразвукової діагностики головного мозку і виключення струси.

 • Нарешті, постійний головний біль може бути ознакою серйозного онкологічного захворювання. Необхідно комплексне обстеження.