Кандидоз у дітей

Кандидоз у дітей
Одним із захворювань, яким можуть страждати малюки, є кандидоз. Викликається він грибками роду Candida (Candida). При цією інфекцією можуть бути вражені шкіра, слизові оболонки, внутрішні органи. По виду грибок нагадує сир або кисле молоко. З-за такої подібності часто недугу називають молочницею.

Причини кандидозу у дітей


У здорової людини грибок може перебувати на слизових, не викликаючи жодних проблем. Нормальний імунітет не дає йому можливості розвиватися. Щоб захворювання почало проявляти себе, на організм дитини повинні впливати певні фактори:

 • незбалансоване харчування;

 • нестача вітамінів В, С, а також фолієвої кислоти;

 • часті вірусні інфекції;

 • наявність хвороб крові, цукрового діабету, різних інфекційних і хронічних хвороб;

 • порушення в роботі щитовидної залози;

 • тривале лікування антибіотиками;

 • порушення в роботі кишечнику;

 • імунодефіцит.


 • Найменші можуть бути заражені грибком від матері під час пологів. Також можлива передача Candida при недотриманні гігієни при догляді за новонародженими.
  Види кандидозу
  Можна виділити кілька різновидів захворювання.
  Нерідко інфекція розвивається на слизових оболонках. Кандидоз порожнини рота у дітей зустрічається частіше, ніж інші види цієї недуги. Наприклад, стоматит є проявом розмноження грибка Candida. Також у дівчаток може бути діагностований вульвовагініт (інфікування піхви), а у хлопчиків - баланопостит (поразка головки статевого члена, крайньої плоті).
  Також може розвиватися кандидоз шкіри у дітей. При цьому на ділянках тіла з'являються почервоніння з окресленими кордонами. На цих вогнищах зазвичай піднімаються бульбашки і папули.
  Внутрішні органи теж схильні до цього недугу. Найчастіше уражається травна система. Кандидоз кишечника у дітей зустрічається досить часто. Грибок зазвичай виявляється у аналіз на дисбактеріоз. Також можуть постраждати сечовидільна система (цистит, уретрит), дихальна (аж до бронхіту і пневмонії).

  Лікування кандидозу у дітей


  Необхідну терапію повинен призначити лікар після обстеження.
  Кандидоз у дітей
  При ураженні шкірних покривів застосовують такі мазі, як декаминовую, левориновую, або обробляють вогнища спиртовими розчинами барвників, наприклад, діамантовий зелений. Для слизових оболонок також використовуються подібні препарати. Допомагають полоскання відваром ромашки.
  Лікар може рекомендувати прийом таких ліків, як Кетоконазол, Дифлюкан. Також необхідний прийом вітаміну В і С.
  Велике значення має харчування хворого. Потрібно обмежити вживання солодкого, здоби, молока. Але кисломолочні продукти можна їсти. Дитина повинна з'їдати достатню кількість фруктів, овочів, м'яса, риби.