Дієта при атопічному дерматиті у дітей: меню

Дієта при атопічному дерматиті у дітей: меню
Атопічний дерматит, або екзема – досить поширене захворювання у дітей. Характерним проявом хвороби є шкірні висипання, що виникають внаслідок проникнення в організм алергенів і токсинів. Причин алергічного дерматиту безліч, серед них і спадковість, і нервові розлади, і похибки гіпоалергенної дієти. До речі, саме від останньої багато в чому залежить успішність лікування захворювання, особливо в дитячому віці.

Гіпоалергенна дієта при атопічному дерматиті у дітей: основні принципи складання меню


В основному гіпоалергенна дієта для дітей з атопічним дерматитом зводиться до виключення продуктів-алергенів з меню хворого. Однак виявити збудника алергічної реакції не так просто, і іноді на це йде досить великий проміжок часу. Між тим, малюк потребує негайного лікування, тому на перших порах батьки повинні керуватися загальними правилами. Отже, гіпоалергенна дієта при атопічному дерматиті ґрунтується на наступних принципах:

 • Дитину необхідно забезпечити дробовим і частим харчуванням.

 • Повністю потрібно прибрати з дитячого раціону: копченості та консерви, мед та інші продукти бджільництва, какао, цитрусові, червоні ягоди (полуниця, малина, суниця, вишня), томати, жирне м'ясо і рибу, кондитерські вироби здобні, незбиране коров'яче молоко, горіхи. Нижче ми наведемо таблицю, в якій буде представлений повний перелік заборонених і дозволених продуктів.

 • Вода, яку п'є дитина, і на якій готується їжа, повинна бути очищеною.

 • Всі приготовлені страви повинні бути свіжими, а овочі і фрукти – вымоченными.

 • Також гіпоалергенна дієта при атопічному дерматиті передбачає вживання в їжу відварних або приготованих на пару продуктів.

 • При атопічному дерматиті у грудничка подібну дієту повинна дотримуватися годуюча мама.

 • Раціон дитини повинен повністю компенсувати потребу організму, що росте.

 • Дієта при атопічному дерматиті у дітей: меню


  Дієта після виявлення алергену
  Шляхом спостережень, проб і помилок, а також після всіляких обстежень, багатьом вдається знайти збудника висипань у малюка. Як правило, допомагає виявити алерген так звана елімінаційна дієта при атопічному дерматиті, яка передбачає поступове введення продуктів у певній послідовності і з певним інтервалом. Обов'язковою умовою є ведення харчового щоденника.
  Щодо щадною вважається ротаційна дієта при атопічному дерматиті, що дозволяє їсти улюблені продукти харчування, які викликають незначну алергічну реакцію, але тільки з інтервалом не менше ніж 4 дні.
  Дієта при атопічному дерматиті у дітей: меню