Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чи можна купати дитину при вітряній віспі?

1-02-2016, 13:48
1421
0
Чи можна купати дитину при вітряній віспі?
Питання щодо того, чи можна купати дитину при такому захворюванні як вітрянка, є дуже спірним. Давайте розглянемо дане інфекційне захворювання детальніше розповімо про те, за яких умов можливе проведення гігієнічних процедур при такій інфекції, а коли цього робити категорично заборонено.

Чи можна купати дитину під час вітрянки?


Раніше педіатри на дане питання мам відповідали категоричне «ні». Так, до недавнього часу вважали, що купання підвищує ймовірність появи висипань на тих ділянках тіла, де вони раніше були відсутні. Крім того, в процесі проведення гігієнічних процедур існує ризик травматизації наявних на папулках кірочок, що в свою чергу загрожує приєднанням інфекції і подовжує процес загоєння.
Однак сьогодні лікарі-педіатри допускають проведення ванн у дітей з вітрянкою. При цьому дуже важливо дотримуватися певного роду правила.

Особливості купання дитини при вітряній віспі


При проведенні гігієнічних процедур у дітей з вітрянкою, необхідно дотримуватися всі перераховані нижче умови:

 • Проводити купання можна лише в перші дні хвороби, коли як такого підйому температури тіла ще не спостерігається. При цьому купати необхідно акуратно. Краще всього під душем з невеликим струменем води.

 • Повністю помити малюка у ванні можна лише на 5-6 день хвороби, коли вже нормалізується температура тіла, а кількість висипань трохи зменшиться. Однак, щоб точно визначити, через скільки днів після початку вітрянки можна купати дитину, краще запитати про це у педіатра.

 • Температура води не повинна бути високою - 38-40 градусів. Це не дозволить утворився після расчесываний на місці висипань скориночкою розмокнути.

 • При купанні краще не використовувати жодних засобів гігієни. Досить малюка обмити простий, проточною водою. Це дозволить уникнути можливих алергічних реакцій.

 • Після прийняття гігієнічних процедур, в жодному разі не варто обтирати дитину рушником. Досить просто промокальними рухами приділити залишилися крапельки води з поверхні тіла. Краще всього використовувати при цьому м'який рушник. Це дозволити уникнути травматизації наявних висипань. Крім того, окремі педіатри рекомендують, щоб дитина деякий час після ванни побув голим. Повітряні ванни позитивно впливають на шкірні покриви і сприяють швидкому загоєнню висипань. При цьому необхідно не перестаратися – одягайте малюка після того, як з моменту виходу їх ванни вже пройшло 10 хвилин.

 • Вже після того як дитина помитий, необхідно провести обробку папул антисептиком, наприклад - діамантовим зеленим.


 • Навіщо мити дітей при вітряній віспі?
  Розібравшись з тим, на який день вітрянки можна купати дитину, необхідно сказати і про важливість даного роду гігієнічних процедур.
  Чи можна купати дитину при вітряній віспі?
  По-перше, купання дозволяє очистити шкірні покриви, і тим самим запобігти попадання патогенних мікроорганізмів в області ураження шкірних покривів.
  По-друге, такого роду процедури сприяють зниженню свербежу. Після купання дитина відчуває деяке полегшення, тобто шкіра вже не так свербить. Малюк стає менш неспокійним, менше дратується і плаче.
  Таким чином, з написаного вище можна зробити висновок, що коли немає температури, купати дитину під час вітрянки не тільки можна, але й потрібно. Однак дуже важливо при цьому дотримуватися всі нюанси, про які було згадано вище. Крім того, не варто часто проводити купання хворої дитини.
  Читайте також
  Чи можна купати дитину при кашлі?
  Чи можна купати дитину при кашлі?
  Гарячі суперечки можуть розгоратися навколо цього питання між мамами і бабусями. Дитина може кашляти досить тривалий час, так що ж робити з
  Чи можна купати дитину при нежиті?
  Чи можна купати дитину при нежиті?
  Нежить трапляється у дітей досить часто, особливо, якщо дитина вже відвідує виховні або освітні установи. Нерідко він буває затяжним і тоді
  Температура при вітряній віспі у дітей - скільки днів?
  Температура при вітряній віспі у дітей - скільки днів?
  У дитячому віці малюки досить легко справляються з вітрянкою, але кожна дитина індивідуальна, і в залежності від імунітету, може відреагувати на
  Вітрянка - коли можна купати дитину?
  Вітрянка - коли можна купати дитину?
  Вітрянка - інфекційне захворювання, що виявляється на тілі дитини у вигляді характерної висипки, що вимагає обробки. І, звісно, у батьків виникає
  Підказки для безпечного купання
  Підказки для безпечного купання
  Прийняття ванни може бути забавою, спеціальний час, щоб розділити його з Вашим малюком . Це також час для застереження. Пам'ятайте ці підказки для
  Купання новонародженої дитини: допомога і рекомендації батькам
  Купання новонародженої дитини: допомога і рекомендації батькам
  Як перетворити процес купання в приємну процедуру і доставити новонародженому немовляті задоволення? Традиційне купання новонародженої дитини