Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чим лікувати педикульоз у дітей?

1-02-2016, 13:50
1409
0
Чим лікувати педикульоз у дітей?
Педикульоз – паразитарне захворювання, переносниками якого є воші. Вони живляться кров'ю і можуть провокувати різні типи захворювання. У дітей найчастіше буває головний педикульоз. При ньому паразити живуть в волосистої частини голови. Їх яйця (гниди) приклеюються до волосся. Зараження відбувається через контакт з хворою людиною, наприклад, при спільних іграх, використанні чужих речей. Часто це відбувається в дитячому садку, школі чи таборі. Тому мам може турбувати питання, ніж лікувати педикульоз у дітей і які існують засоби проти цієї недуги.
Симптоми захворювання
Перш за все, слід ознайомитися з ознаками хвороби, щоб зуміти під час її виявити. Є кілька основних моментів, на які мама може звернути увагу:

 • у зараженого малюка свербить голова, починається свербіж в області скронь, а також у зоні потилиці, за вухами;

 • можна помітити почервоніння, які з'являються на місці укусів, а через час буде видно сильні расчеси;

 • приклеєні до волосся гниди є незаперечним доказом діагнозу.


 • Лікувати захворювання потрібно обов'язково, так як запущені ситуації призводять до ускладнень. Наприклад, може розвинутися стрептодермія, лімфаденіт і навіть сепсис.
  Якщо мама не впевнена в діагнозі, то лікар точно зможе розібратися в ситуації. Для діагностики може бути використана лампа Вуда. Доктор розповість, чим лікувати педикульоз у дітей, які препарати застосовувати. Також необхідно ретельно оглянути всіх, хто контактував з малюком. Адже дане захворювання є дуже заразним.

  Лікування педикульозу в дітей


  Паразити викликають неприємні відчуття у малюка, тому в силах батьків допомогти якомога швидше позбутися від них. З цією метою можуть бути використані різні методи. В аптеках запропоновано цілий ряд засобів, які допоможуть впоратися з проблемою.
  Лікування педикульозу в дітей проходить в домашніх умовах. Для цього потрібно купити в аптеці препарат і застосувати його згідно інструкції. Існують такі засоби:

 • Нюда - досить безпечний препарат, який можна використовувати навіть для малюків;

 • Параніт - малотоксичний спрей, в основі якого ефірні масла, не впливає на гнид, тому вимагає дворазового застосування з деяким інтервалом;

 • Нікс - випускається у формі крему, безпечний для дітей;

 • Пара Плюс - аерозоль, який вважається досить ефективним, проте їм можна обробляти малюків до 25 років;

 • Ніттифор - розчин або крем, який відмінно справляється з паразитами, але у нього є вікове обмеження до 5 років.


 • Вибираючи препарати для лікування педикульозу в дітей, потрібно уважно вивчити їх протипоказання. Не слід застосовувати, якщо у малюка є подразнення на шкірі.
  Ще одним способом позбавитися від вошей і гнид є їх механічне видалення. Для цього при хорошому освітленні руками потрібно вибирати паразитів з волосся. Щоб полегшити процедуру, можна обробити голову розбавленим лимонним соком, оцтом. Кислота буде сприяти розм'якшенню клейковини гнид.
  Найбільш ефективним лікуванням педикульозу в дітей вважається комбінований метод. Тобто коли використання аптечних засобів, доповнюється механічним видаленням. Це дозволить більш ретельно обробити уражені ділянки.
  Чим лікувати педикульоз у дітей?

  Деякі батьки віддають перевагу народним способам. Вони використовують дустове мило, суміш гасу з рослинним маслом. Ці методи менш ефективні.
  Профілактикою недуги є дотримання гігієни. Треба з дитинства привчати малюків не користуватися чужими речами, наприклад, гребінцем, шпилькою. Також мами можуть періодично перевіряти волосся дітей на наявність паразитів.
  Своєчасна профілактика та лікування педикульозу в дітей позбавити їх від ряду незручностей, а також допоможе уникнути неприємних наслідків.
  Читайте також
  Чим вивести вошей у дитини?
  Чим вивести вошей у дитини?
  Таке поширене захворювання, як педикульоз, не може не засмутити дітей та їх батьків. Виявивши у дитини воші, звичайно ж, насамперед, мами шукають
  Воші у дитини - лікування
  Воші у дитини - лікування
  Досить неприємно, коли у вашого сина або дочки виявилися воші. Однак дитині це стан доставляє ще більший дискомфорт. Сьогодні в нашій статті ми
  Воші у дітей - лікування в домашніх умовах
  Воші у дітей - лікування в домашніх умовах
  Педикульоз - дуже неприємне захворювання, яке доставляє масу незручностей дитині і його батькам. З нашої статті ви дізнаєтеся безліч способів, як
  Педикульоз у дітей - лікування
  Педикульоз у дітей - лікування
  Проблема вошей, на жаль, актуальна і в наші дні. Від зараження не застрахований ніхто, як би ретельно не дотримувалися правила гігієни. У нашій
  Воші у дитини (педикульоз): причини і лікування
  Воші у дитини (педикульоз): причини і лікування
  Воші - комахи, що паразитують на тілі людини. Вважається, що педикульоз - результат недотримання правил особистої гігієни, неохайності та ознака
  Як вивести вошей у дитини? Поетапні та корисні рекомендації
  Як вивести вошей у дитини? Поетапні та корисні рекомендації
  Воші у дітей явище досить часте і не завжди воно пов'язане з недотриманням правил гігієни. Так як діти дуже рухливі і товариські, то, збираючись