Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як лікувати діатез у дитини?

1-02-2016, 13:51
1490
0
Як лікувати діатез у дитини?
Напевно, кожна матуся стикалася у своєму житті з діатез у дитини і знає, що це червоні висипання на щічках. Але, виявляється, цей термін існує тільки на пострадянському просторі, а в міжнародній медицині його просто немає. Насправді під таким діагнозом розуміється схильність малюка до деяких захворювань, які часто виражаються у вигляді висипу.
Всього існує три різновиди так званого діатезу:

 • Такі шкірні прояви носять назву ексудативно-катарального діатезу і це, всім знайомі червоні скоринки на щічках, які можуть мокнути.

 • Лімфатико-гіпопластичний вид зустрічається набагато рідше і виражається в схильності дитини до різних інфекційних захворювань, алергії, порушення роботи лімфатичної системи та вилочкової залози.

 • Нервово-артритичний діатез – це схильність до запалення суглобів, гіпертонії, цукрового діабету, ожиріння.


 • Хто винен у виникненні діатезу у дитини?
  Перед тим як починати лікувати діатез у дитини, треба зрозуміти її природу і дізнатися, з яким ворогом необхідно боротися. Схильність до деяких захворювань часто передається у спадок. Це ж можна сказати і про діатез, або атопічний дерматит, який мається на увазі під цим діагнозом, але у виключно рідкісних випадках. Найчастіше винні в різних проявах алергічних реакцій батьки.
  Нехтування вагітною жінкою правилами харчування, виливається в висип у новонародженого, годуюча мама їсть шкідливі для малюка полуницю і шоколад – будь ласка, результат очевидний. Захоплення всілякими синтетичними миючими засобами теж не кращим чином відбивається на дитині.
  Замість того щоб загартовувати малюка з самого народження, його кутають і мало з ним гуляють, мотивуючи поганою погодою, іграшки у дитини часто зроблені з неякісних матеріалів, і все це в комплексі знижує захисні сили і без того слабкого організму, викликаючи діатез.

  Як лікувати діатез у новонародженого?


  Недосвідчені мами не знають, як лікувати дитячий діатез у немовлят. Спробуємо зрозуміти, що потрібно робити, щоб ліквідувати неприємну висип. Обмовимося відразу, що висипання, - це тільки шкірний симптом комплексу відхилень від нормальної роботи організму. Але часто лікують саме скоринки і прищики, так і не спромігшись дізнатися причину їх виникнення, а адже саме її і потрібно нейтралізувати.
  Малюкам від народження призначають препарати, в анотації до яких є множинні протипоказання і побічні дії. Але все одно ці антигістамінні засоби застосовуються. Діють вони, як правило, вже через кілька днів і дитина на час позбавляється від висипки. Якщо причина висипань не усунуто, то через час алерген знову дає рецидив.
  Поряд з антигістамінними засобами з самого народження малюкам призначають сорбенти, які нейтралізують шкідливі речовини й виводять їх з калом. Ці кошти можна з народження і не надають шкідливого впливу на маленький організм.
  Як ми знаємо, діатез у дитини можна лікувати і мазями. Якщо у малюка сверблячі скоринки на щічках, то лікар призначить ті ж антигістамінні засоби, але тільки у вигляді туби з маззю, які чергуються з гормональними кремами.
  Лікувати діатез у дітей після року потрібно так само, як і немовлятам, можуть змінюватися лише дозування крапель, в залежності від ваги. Доброю новиною є те, що більшість дітей з проявами атопічного дерматиту до двох років повністю позбавляються від цієї проблеми у вигляді шкірних висипань, але у нього все одно залишається схильність до алергічних проявів.

  Як лікувати діатез у дитини народними засобами?
  Як лікувати діатез у дитини?


  З нетрадиційних методів лікування діатезу найчастіше застосовуються ванночки з настою яєчної шкаралупи, а також відвар лаврового листа з шипшиною. Цей засіб діє і як лікувальний і для профілактики. Малюкам старше року дають перемелену в пил яєчну шкаралупу (на кінчику ножа) змішану з декількома краплями лимонного соку.
  Перед тим як випробувати будь-які, навіть самі нешкідливі на перший погляд народні методи, необхідно проконсультуватися з лікарем. Особливо це стосується діток до року.
  Читайте також
  Як лікувати діатез на щічках у немовляти?
  Як лікувати діатез на щічках у немовляти?
  Діатез дуже поширений серед малюків. Особливо він проявляється в перший рік життя малюка, у кого-то меншою мірою, у кого-то більшою. Але іноді прояви
  Як виглядає діатез у немовлят?
  Як виглядає діатез у немовлят?
  Діатез у дитини - це не тільки банальна висип, про яку знає кожна мама. У малюків з народження і до 3 років це захворювання може виявлятися різними
  Діатез у новонароджених
  Діатез у новонароджених
  Діатез, який з'явився у новонародженої дитини, сигналізує мамі про те, що вона неправильно годує маля або сама порушує дієту. Якщо продовжувати в
  Діатез у дітей - лікування
  Діатез у дітей - лікування
  Діатез-досить поширене захворювання у дітей, найчастіше є причиною недосконалості дитячої травної системи. Лікування цього шкірного захворювання
  Почервоніння щік у дитини
  Почервоніння щік у дитини
  Багато мам панікують, помітивши у дитини «палаючі» щоки. Підстави для побоювань у такій ситуації є, оскільки це може бути симптомом діатезу. Однак не
  Лікування алергічного кашлю у дітей
  Лікування алергічного кашлю у дітей
  Алергічний кашель у дітей зустрічається досить часто. Особливо це стосується тих малюків, у яких в ранньому дитинстві був діатез...